Zaczęło się od Jarocińskich Rytmów Młodych, które pierwszy raz wybrzmiały 50 lat temu. Dlatego decyzja o przełożeniu jubileuszowego festiwalu była rozważana długo. - To dla mnie bardzo trudna decyzja, mierzyłem się z nią już od jakiegoś czasu, ale dłużej nie można czekać. Musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników festiwalu, ale musimy też wstrzymać wszelkie działania, które finalnie mogłyby doprowadzić do zmarnowania środków, gdybyśmy nasz festiwal odwołali kilka dni przed imprezą. A trzeba pamiętać o tym, że Jarocin Festiwal prawie w 100% finansowany jest z budżetu naszego samorządu. Teraz te pieniądze bardziej potrzebne są na walkę z epidemią – uzasadnia decyzję burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.
Festiwal się odbędzie, ale w innym terminie. I żeby mieć pewność, że nic nie zagrozi wielkiemu świętowaniu jubileusz przełożono o … rok. - To ostatni moment, by przełożyć kontrakty i umowy na rok przyszły. Chcemy kontynuować organizację festiwalu razem z Darkiem Malejonkiem, z którym na ten rok mieliśmy już wszystko dopięte na „ostatni guzik”. Chcemy współpracować z artystami, którzy nasz jubileuszowy festiwal mieli uświetnić w tym roku. I uświetnią go – tyle, że w roku przyszłym – dodaje burmistrz Jarocina.
Wszystkie osoby, które zakupiły karnet na Jarocin Festiwal 2020, otrzymają zwrot środków. Osoby te proszone są kontakt z bilaterią, która dokonała sprzedaży karnetu. Tam można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zwrotu.
Tegoroczna edycja Jarocin Festiwal miała odbyć się pod hasłem 50-lecia Wielkopolskich Rytmów Młodych. Wydarzenie zaplanowane było na 9-11 lipca. Miał to być wielki powrót do dawnego klimatu festiwalu. Pierwszego dnia imprezy, w JOK Jarocin miały się odbyć przesłuchania konkursowe 10 kapel wyłonionych w konkursie Jarocińskich Rytmów Młodych. Finaliści JRM, poza nagrodami finansowymi, mieli stanąć na dużej scenie festiwalowej przy Maratońskiej - między innymi obok gwiazd, które swe pierwsze muzyczne kroki stawiały także w Jarocinie. Nazwiska i nazwy części wykonawców organizatorzy zdążyli odkryć przed miesiącem, podczas konferencji prasowej, na której przedstawiony został także dyrektor artystyczny wydarzenia – Darek „Maleo” Malejonek. Zdążyliśmy też dowiedzieć się o przygotowywanych projektach, takich jak: 40-lecie kultowej płyty „Helicopters” zespołu Porter Band, koncertach: Kasi Kowalskiej, Armii, Apteki, Roberta Cichego oraz węgierskiej grupy OMEGA.
Tajemnicą pozostanie dalsza część line-up’u, wraz z projektem, funkcjonującym jeszcze pod roboczym tytułem „Medley Jarocin”, ze specjalnym wykonaniem przez znanych muzyków utworów znaczących dla historii jarocińskiego festiwalu. Na ten projekt będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Najważniejsze, byśmy doczekali go w zdrowiu. Do zobaczenia na jubileuszowej edycji Jarocin Festiwal.
AW, UMiG w Jarocinie
Napisz komentarz
Komentarze