Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jubileuszowy Jarocin Festiwal przełożony. Półwiecze będzie świętować... za rok

Urodziny będą, ale za rok. Jubileuszowy Jarocin Festiwal przełożony na 2021 rok. I dopiero wtedy będzie mógł świętować półwiecze istnienia, które przypada na ten rok.
Jubileuszowy Jarocin Festiwal przełożony. Półwiecze będzie świętować... za rok

Zaczęło się od Jarocińskich Rytmów Młodych, które pierwszy raz wybrzmiały 50 lat temu. Dlatego decyzja o przełożeniu jubileuszowego festiwalu była rozważana długo.  - To dla mnie bardzo trudna decyzja, mierzyłem się z nią już od jakiegoś czasu, ale dłużej nie można czekać. Musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników festiwalu, ale musimy też wstrzymać wszelkie działania, które finalnie mogłyby doprowadzić do zmarnowania środków, gdybyśmy nasz festiwal odwołali kilka dni przed imprezą. A trzeba pamiętać o tym, że Jarocin Festiwal prawie w 100% finansowany jest z budżetu naszego samorządu. Teraz te pieniądze bardziej potrzebne są na walkę z epidemią – uzasadnia decyzję burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Festiwal się odbędzie, ale w innym terminie. I żeby mieć pewność, że nic nie zagrozi wielkiemu świętowaniu jubileusz przełożono o … rok. - To ostatni moment, by przełożyć kontrakty i umowy na rok przyszły. Chcemy kontynuować organizację festiwalu razem z Darkiem Malejonkiem, z którym na ten rok mieliśmy już wszystko dopięte na „ostatni guzik”. Chcemy współpracować z artystami, którzy nasz jubileuszowy festiwal mieli uświetnić w tym roku. I uświetnią go – tyle, że w roku przyszłym – dodaje burmistrz Jarocina.

Wszystkie osoby, które zakupiły karnet na Jarocin Festiwal 2020, otrzymają zwrot środków.  Osoby te proszone są  kontakt z bilaterią, która dokonała sprzedaży karnetu. Tam można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zwrotu.

Tegoroczna edycja Jarocin Festiwal miała odbyć się pod hasłem 50-lecia Wielkopolskich Rytmów Młodych. Wydarzenie zaplanowane było na 9-11 lipca. Miał to być wielki powrót do dawnego klimatu festiwalu. Pierwszego dnia imprezy, w JOK Jarocin miały się odbyć przesłuchania konkursowe 10 kapel wyłonionych  w konkursie Jarocińskich Rytmów Młodych. Finaliści JRM, poza nagrodami finansowymi, mieli stanąć na dużej scenie festiwalowej przy Maratońskiej - między innymi obok gwiazd, które swe pierwsze muzyczne kroki stawiały także w Jarocinie. Nazwiska i nazwy części wykonawców organizatorzy zdążyli odkryć przed miesiącem, podczas konferencji prasowej, na której przedstawiony został także dyrektor artystyczny wydarzenia – Darek „Maleo” Malejonek. Zdążyliśmy też dowiedzieć się o przygotowywanych projektach, takich jak: 40-lecie kultowej płyty „Helicopters” zespołu Porter Band, koncertach: Kasi Kowalskiej, Armii, Apteki, Roberta Cichego oraz węgierskiej grupy OMEGA. 

Tajemnicą pozostanie dalsza część line-up’u, wraz z projektem, funkcjonującym jeszcze pod roboczym tytułem „Medley Jarocin”, ze specjalnym wykonaniem przez znanych muzyków utworów znaczących dla historii jarocińskiego festiwalu. Na ten projekt będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Najważniejsze, byśmy doczekali go w zdrowiu. Do zobaczenia na jubileuszowej edycji Jarocin Festiwal.

AW, UMiG w Jarocinie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A co wyrabiają takie chłystki z rejestracjami PKA, POS, ESI w starych wyjących taradajach? Nie raz jadę ulicą Asnyka, albo Ostrowską 40 km/h bo samochody tyłem wyjeżdżają tamtędy z parkingu, a i ludzie lubią tam przechodzić niekoniecznie na pasach, a tu w lusterku siedzi mi na zderzaku chłystek z fryzurą na wyspę, wciskając się do wyprzedzania i jeszcze coś mamrocząc - bo widać jak jadaczka chodzi, a przecież u nich przez wieś tak się jeździ...Data dodania komentarza: 29.04.2025, 00:37Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: EkonomTreść komentarza: Praw ekonomii nie da się oszukać podobnie jak praw grawitacji. Więcej wolnego musi w perspektywie oznaczać stosowną redukcje zatrudnienia oraz dodatkową intensyfikację akordu, Czy to jest w interesie zatrudnionych? Lepszym i uczciwszym rozwiązaniem są dodatkowe cykliczne wolne godziny pracy czy dni pracy. Socjalizm na siłę raczej to nic dobrego. Hm...Data dodania komentarza: 28.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmianAutor komentarza: Szary PracownikTreść komentarza: 🤔 .....może by tak lewaki ( i reszta miłośników koryta z wiejskiej)jednak pomyśleli o zmniejszeniu wszystkich złodziejskich podatków,składek itp. które są nam wszystkim zabierane z naszych wypłaty??????? Pracownik by się cieszył bo więcej by otrzymywał na rękę , pracodawca by się cieszył bo mniej by go kosztował pracownik, więcej by było konsumpcji, gospodarka by się napędzała...... 🤔🤔🤔 przepraszam mój błąd to jednak nie jest dobry pomysł bo biedni politycy by musieli więcej pracować jak tu nas okraść z naszych pieniędzy.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 22:37Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmianAutor komentarza: HermenegildaTreść komentarza: Trzeba mieć dużego pecha żeby zrobić sobie krzywdę jadąc z dopuszczalną prędkością i walnąć w drzewo. No ale trudno. JUTRO PISZĘ PETYCJĘ o zmniejszenie dopuszczalnej prędkości w miejscu gdzie rosną drzewa przy drodze. Mam nadzieję że znowu przychylą się do mojejgo wniosku pozytywnie tak jak do wniosku o zmianę pierwszeństwa na sukienniczej i Kazimierzowskiej. :)Data dodania komentarza: 28.04.2025, 21:16Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama