Ostatnie dwie lekcje, oczywiście zdalne, prowadzili eksperci bankowi z programu BAKCYL. - Projekt ten jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy “Bankowcy dla Edukacji”. Celem podejmowanych działań jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów – wyjaśnia Jolanta Poprawska, opiekunka SKO w Ociążu.
Pierwsza lekcja „Twoje pieniądze” dotyczyła znaczenia oszczędzania i planowania własnego budżetu. Uczniowie poznali różnorodność sposobów płacenia kiedyś i dziś oraz na czym polega obrót bezgotówkowy. Uczestnicy spotkania przekonali się, że oszczędzanie warto planować, a dzięki systematycznym oszczędnościom możemy realizować swoje marzenia i plany, możemy być przygotowanym na różne wydatki oraz czuć się bezpieczniej i swobodniej, planując przyszłość.
Druga lekcja to „Od oszczędzania do inwestowania”. Uczniowie w praktyce poznali podstawowe produkty bankowe, jak konto osobiste, karta debetowa oraz lokata. Poznali też reguły bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, jakie należy stosować przy płatnościach bezgotówkowych, np. w internecie lub przez komórkę. Dowiedzieli się jaką rolę pełni Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz co to jest dywersyfikacja.
Uczniowie z Ociąża od najmłodszych lat uczą się oszczędzania na książeczkach SKO. Szkoła już od ośmiu lat uczestniczy w projekcie Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego.
AW, Grażyna Kucharska, Jolanta Poprawska, opiekunki SKO w SP w Ociążu
Napisz komentarz
Komentarze