Królowa sprintu. Pewny triumf Marty Walczykiewicz w Pucharze Polski (ZDJĘCIA)

Marta Walczykiewicz w cuglach wygrała rywalizację w K1 na 200 metrów podczas pierwszej serii Pucharu Polski, która w ten weekend odbyła się na torze regatowym Malta w Poznaniu.

Dla kajakarki KTW Kalisz sprint jedynek na dystansie 200 metrów to koronna konkurencja. W kraju nie ma sobie równych w tej specjalności, co potwierdziła podczas niedzielnych zmagań. Reprezentantka Polski najpierw uzyskała najlepszy wynik w eliminacjach (42.697), a następnie pewnie wygrała wyścig finałowy, który ukończyła ze świetnym rezultatem 40.498. Druga na mecie Anna Puławska straciła do niej blisko 0,5 sekundy, a trzecia Dominika Włodarczyk ponad 0,8 sekundy. Tuż za podium uplasowała się druga z kaliszanek, Katarzyna Kołodziejczyk, pływająca obecnie w barwach bydgoskiego Zawiszy.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej kajakarki rywalizowały na dystansie 500 metrów. W jedynkach Marta Walczykiewicz była czwarta, a Katarzyna Kołodziejczyk szósta. Z kolei w dwójkach kaliszanki zajęły odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Weekendowe regaty na torze Malta były pierwszymi dla kadry narodowej kajakarek w dobie pandemii koronawirusa.