- Służba w Straży Granicznej to nie tylko praca w Polsce. To również możliwość udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii, we Włoszech, na Litwie) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. w Macedonii czy Grecji – zachęca mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Służba w Straży Granicznej to nie tylko stabilna, stała, ciekawa i satysfakcjonująca służba w dynamicznych zespołach. To także możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej oraz perspektywy rozwoju zawodowego, jak również możliwość wyboru odpowiednich dla siebie specjalizacji. Służba w Straży Granicznej to także atrakcyjne wynagrodzenie (minimum 3 750 zł. na rękę), prawa emerytalne po 25 latach służby, nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe.
Od kandydatów na funkcjonariusza SG wymagane jest m.in., by posiadał wyłącznie polskie obywatelstwo, miał nie więcej niż 35 lat, nie był karany sądownie, miał co najmniej średnie wykształcenie - matura nie jest wymagana. Ważne, by kandydat posiadał odpowiednią wiedzę ogólną, zdolność fizyczną i psychiczną do służby.
Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej (m.in. rozmowie kwalifikacyjnej, testach psychologicznych, badaniu psychosomatycznym, testu z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej) nowy szeregowy SG kierowany jest na szkolenia do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. - W tym czasie nie jest skoszarowany na stałe. W trakcie weekendów może odwiedzać swoją rodzinę – dodaje mjr SG Joanna Konieczniak.
Więcej szczegółów na temat rekrutacji tutaj.
MIK, fot. SG
Napisz komentarz
Komentarze