Kaliska dominacja w sprincie. Katarzyna Kołodziejczyk nową mistrzynią Polski

Marta Walczykiewicz nie obroniła tytułu mistrzyni Polski seniorek w K1 200 metrów. W rozegranym w Poznaniu czempionacie zdobyła srebro. O ułamki sekundy wyprzedziła ją także kaliszanka Katarzyna Kołodziejczyk, dla której to pierwsze seniorskie złoto w tej konkurencji.

W swojej koronnej konkurencji Marta Walczykiewicz zdobyła do tej pory 11 złotych medali mistrzostw Polski seniorek. W niedzielę dopisała do kolekcji kolejny krążek, choć tym razem nie złoty, a srebrny. Tytuł mistrzowski wywalczyła druga z kaliszanek, Katarzyna Kołodziejczyk. Różnica na finiszu była znikoma. Pływająca w barwach bydgoskiego Zawiszy wychowanka KTW Kalisz okazała się szybsza od dotychczasowej mistrzyni o zaledwie 0,032 sekundy. Trzecia na mecie Anna Puławska (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) straciła już do zwyciężczyni blisko 0,5 sekundy.

Dodajmy, że w porannym wyścigu eliminacyjnym najlepszy rezultat uzyskała Marta Walczykiewicz (41.286), a Katarzyna Kołodziejczyk była trzecia (41.610).

Dla świeżo upieczonej mistrzyni to pierwsze złoto mistrzostw Polski seniorek wywalczone w konkurencji K1 200 m. Z kolei Marta Walczykiewicz ma już w swoim dorobku 16 medali MPS w sprincie jedynek i zarazem 51 krążków zdobytych podczas krajowego czempionatu. Obie kajakarki są wychowankami trenera Zbigniewa Walczykiewicza.