Srebro na długim dystansie. 52. medal Marty Walczykiewicz w mistrzostwach Polski

W rozegranych w ten weekend w Poznaniu mistrzostwach Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym Marta Walczykiewicz zdobyła dwa srebrne medale. Do krążka w sprincie na zakończenie imprezy dołożyła kolejny. Tym razem na długim dystansie. W dorobku ma już aż 52 medale krajowego czempionatu.

Marta Walczykiewicz jest czołową na świecie sprinterką, ale w niedzielę udowodniła, że jej atutem jest nie tylko szybkość, ale też znakomita wytrzymałość. W wyścigu jedynek na dystansie liczącym 5000 metrów wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski. O zwycięstwo rywalizowała z doświadczoną Beatą Rosolską (UKS Kopernik Bydgoszcz). Koleżanka kaliszanki z narodowej kadry okazała się lepsza o nieco ponad sekundę. Czas kajakarki KTW Kalisz to 19 minut, 32 sekundy i 475 setnych.

W imprezach rangi mistrzostw Polski aktualna wicemistrzyni olimpijska wywalczyła już w sumie 52 medale, w tym 7 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych. Co ciekawe, wspomniana Beata Rosolska ma na swoim koncie 62 krążki.