Aktualnie jest ich 13. Pierwsze owocowe rzeźby z brązu pojawiły się w 2017 roku. Można je znaleźć na Rynku oraz parkach Miejskim i 3 Maja WIĘCEJ. Wszystkie są autorstwa ostrowskiej artystki Agnieszki Skórki-Lisiak. Oczywiście każde kolejne ma upamiętniać ważne dla miasta daty, wydarzenia i mieszkańców WIĘCEJ.
Dlaczego padło na jabłka, które miało swój dzień 28 września? Ten owoc widnieje w herbie miasta i pojawia się legendzie o powstaniu grodu. - Każde jabłuszko jest inne, ciekawe. Zawsze połączone z miejscem czy postacią. Tak jest w przypadku jabłka przy kinie KOMEDA, na którym pojawia się ...Krzysztof Komeda Trzciński – mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego i zachęca mieszkańców oraz turystów, by wybrać się na spacer szlakiem ostrowskich jabłuszek.
Zawsze. Nie tylko w dniu jabłka. I najlepiej z owocem na przekąskę. A po spacerze warto rozejrzeć się po lokalnych cukierniach bo miasto ma też swój ostrowski jabłecznik. Owoce z tamtejszych sadów kuszą. W czasie pobytu w mieście kupiła je na lokalnym targowisku Ewa Kopacz WIĘCEJ.
Z apetytem chrupał je także Bronisław Komorowski, który jako głowa państwa gościł w Ostrowie Wielkopolskim z oficjalną wizytą WIĘCEJ.
AW, zdjęcia UM w Ostrowie Wielkopolskim
Napisz komentarz
Komentarze