Tenisowy turniej w mocnej obsadzie

Była krajowa czołówka tenisistów amatorów, jak również szereg byłych zawodowców. W tak mocnej stawce toczył się w Kaliszu turniej tenisowy zaliczany do prestiżowego cyklu Tenis4U PZT Race. Zmagania odbyły się "pod dachem" - w hali Akademii Kaliskiej i na Marsowych Kortach.

Tenis4U PZT Race to najważniejszy cykl imprez Polskiego Związku Tenisowego z kategorii Seniorzy i Amatorzy. Pula nagród całego cyklu wynosi 100 tys. zł, a w Kaliszu do podziału było blisko 20 tys. zł. Choćby to sprawiło, że stawka uczestników była naprawdę mocna. Oprócz krajowej czołówki tenisistów amatorów zagrało również wielu byłych zawodowców. Rywalizacja, ze względu na niesprzyjającą pogodę, przeniesiona została z kortów przy ulicy Łódzkiej na halę tenisową Akademii Kaliskiej oraz Korty Marsowe. Zmagania toczyły się przez trzy dni w siedmiu kategoriach – czterech singlowych oraz trzech deblowych.

W najbardziej prestiżowej kategorii (35+ mężczyźni) triumfował Marek Pokrywka. - 36-letni wrocławianin to wielokrotny medalista mistrzostw Polski. W 2012 roku sięgnął po tytuł w krajowym czempionacie, w grze podwójnej. W Kaliszu w meczu o tytuł pokonał Leszka Września 6:4, 6:2. Trzecie miejsce wywalczyli Paweł Lipka oraz Maciej Gacoń - relacjonuje Michał Jaśniewicz z Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego.

W kategorii kobiet 35+ równych sobie nie miała Agnieszka Orlikowska, która w całym turnieju nie straciła seta, a w meczu finałowym pewnie pokonała Agnieszkę Michalczyk. Na trzecich pozycja uplasowały się Monika Jaworska i reprezentantka Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego – Anna Szczerek.

W Kaliszu rozegrano jeszcze dwie inne kategorie singlowe mężczyzn. W 55+ triumfował Jarosław Dembek, ogrywając w finale Dariusza Gąbka; zaś w 65+ bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wojtyczka (po finale z Marianem Dylewskim).

- Emocji nie brakowało także w turniejach deblowych. W kategorii 35+ mężczyzn triumfowali faworyci gospodarzy – Maciej Duda oraz wiceprezydent miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek. Warto przypomnieć, że duet ten w tym roku sięgnął po tytuł mistrzów Polski, także w kategorii 35+. W meczu finałowym pokonali innych reprezentantów KTT – Roberta Klibra i Piotra Szczerka. W gronie kobiet (35+) po tytuł pewnie sięgnęły Agnieszka Orlikowska i Monika Jaworska. Drugie miejsce wywalczyły Agnieszka Michalczyk i Agnieszka Sochacka, zaś trzecie Ewa Pawlak oraz Ania Szczerek. Natomiast w kategorii deblowej 50+ mężczyzn triumfowali Jerzy Ignaczak i Paweł Wojtyczka, którzy w emocjonującym finale wygrali z Dariuszem Gąbką i Janem Papierzem 6:4, 4:6, 10-5 - informuje Michał Jaśniewicz.

Głównym organizatorem imprezy było Kaliskie Towarzystwo Tenisowe. Kolejny turniej z cyklu Tenis4U PZT Race odbędzie się w Toruniu, w dniach 16-18 października.