Gol 16-latka. Remis rezerw KKS-u z Pogonią

16-letni Jakub Zachara zdobył swojego drugiego gola dla rezerw KKS-u, ale to trafienie nie wystarczyło do wywalczenia trzech punktów w starciu z wiceliderem IV ligi, Pogonią Nowe Skalmierzyce. Niedzielny mecz na stadionie przy Wale Matejki zakończył się remisem 1:1.

Zachara wpisał się na listę strzelców w 13. minucie, finalizując dogranie Nikodema Zawistowskiego. To drugi gol 16-latka na boiskach czwartej ligi. Do pełni szczęścia zabrakło jednak zwycięstwa jego drużyny. Rywale wyrównali bowiem po przerwie, gdy z „wapna” skutecznie uderzył Daniel Kaczmarek. Przyjezdni mieli nawet szanse na kolejne bramki, ale Kamil Kosut nie dał się więcej zaskoczyć. Piłka meczowa należała natomiast do gospodarzy i gdyby Mikołaj Zawistowski czysto trafił w piłkę będąc na piątym metrze, to zapewne komplet punktów pozostałby nad Prosną.

W tabeli PROEKO IV ligi podopieczni Marcina Woźniaka plasują się na piątym miejscu, ale do drugiej Pogoni tracą tylko cztery oczka i rozegrali mecz mniej. W tym tygodniu czekają ich dwie ligowe potyczki – w środę podejmą Krobiankę Krobia (godz. 13:00), a w sobotę zagrają na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów (godz. 14:00).