Pleszewskie CKiW jako jedna z nielicznych placówek edukacyjnych w kraju gwarantuje swoim podopiecznym odbywanie praktyk na terenie jednostki. Taką możliwość daje uczniom, którzy zdobywają zawód stolarza, kucharza, krawca, fryzjera, murarza – tynkarza, cukiernika , monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, a w ostatnim czasie barmana. - Dzisiaj ma to szczególne znaczenie, bowiem jesteśmy samowystarczalni i niezależni od zewnętrznych pracodawców, którzy przyjmują praktykantów. W sytuacji , gdy obecnie wiele firm musi czasowo wstrzymywać działalność my nie musimy się martwić o naukę zawodu naszej młodzieży – wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor Centrum
A ta szansę na rozpoczęcie nauki ma w każdej chwili, ponieważ CKiW to placówka inna niż tradycyjne szkoły. Rekrutacja trwa mimo trwającego roku szkolnego. Zaostrzone reżimy sanitarne spowodowały, że osobiste wizyty w wielu placówkach i instytucjach są mocno ograniczone i mają miejsce w sytuacjach niezbędnych. Na szczęście technologia przyszła z pomocą tym, którzy chcieliby zostać wychowankami pleszewskiego Centrum. - Większość spraw związanych z przyjęciem do szkoły branżowej I stopnia i szkoły podstawowej można załatwić telefonicznie i mailowo. Jest też tradycyjna poczta, z której wiele osób chętnie korzysta. Tak więc składanie podań czy zdobywanie informacji dotyczących oferty edukacyjnej naszej placówki jest maksymalnie uproszczone – dodaje dyrektor.
Pierwszeństwo przyjęcia do CKiW OHP w Pleszewie mają osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spowodowanej np. niepowodzeniami szkolnymi, opóźnieniem w nauce, niespełnieniem obowiązku szkolnego, trudną sytuacją materialną sieroctwem naturalnym lub społecznym, pochodzeniem ze środowisk zagrożonych niedostosowaniem społecznym lub rodziny niepełnej, wielodzietnej, dotkniętej bezrobociem, symptomami przemocy.
AW, CKiW OHP w Pleszewie
Napisz komentarz
Komentarze