Srogi rewanż. Siatkarki Energa MKS pokonały w trzech setach BKS

Trzy sety w zupełności wystarczyły siatkarkom Energa MKS Kalisz, aby pokonać w poniedziałek w wyjazdowym spotkaniu BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Dla podopiecznych Jacka Pasińskiego było to siódme zwycięstwo w tym sezonie TAURON Ligi.

Kaliszanki wyrównały rachunki za porażkę z początku sezonu. Wtedy w hali Arena górą były bielszczanki, które wygrały w trzech setach. Rewanż okazał się srogi, bo tym razem to kaliszanki wywiozły z terenu wyżej notowanych rywalek komplet punktów, nie tracąc żadnej partii.

Grające bez kontuzjowanych Magdaleny Damaske i Oliwii Bałuk przyjezdne wygrały w poniedziałek w pełni zasłużenie. Kontrolę nad pojedynkiem miały już w premierowej odsłonie. Wprawdzie długo nie potrafiły wypracować sobie w niej wyraźnej przewagi, ale gdy w końcówce po zagrywkach Karoliny Bednarek odskoczyły na 24:20, to nie zmarnowały szansy na wygraną (25:22). Wysoką dyspozycję podopieczne Jacka Pasińskiego potwierdziły w drugim secie, w którym pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 17 oczek. Trzecia partia okazała się ostatnią, choć tym razem rywalki zawiesiły poprzeczkę dość wysoko. Przyjezdne musiały gonić wynik przy stanie 16:19 i 21:23, ale na szczęście czyniły to skutecznie. Między innymi za sprawą zagrywek i ataków Aleksandry Gromadowskiej. Po tym, jak Monika Gałkowska zaserwowała asa, kaliski zespół miał pierwszego meczbola (24:23). Później sam się przez chwilę bronił przed setbolem, jednak to on zachował więcej zimnej krwi i zwyciężył do 30. Decydujący punkt był efektem zagrywki Gałkowskiej. Nie ona jednak odebrała statuetkę dla MVP, a Zuzanna Szperlak, która świetnie spisywała się i w ataku, i na przyjęciu. Zdobyła łącznie 17 punktów, najwięcej spośród uczestniczek poniedziałkowej batalii.

Siódma w sezonie wygrana wywindowała MKS na siódme miejsce w tabeli TAURON Ligi. W przyszłym tygodniu kaliszanki rozegrają jeszcze dwie potyczki – w poniedziałek z ŁKS-em i w środę z Developresem. Obie na własnym parkiecie.