Upolowały kolejnego faworyta. Cenne trzy punkty siatkarek Energa MKS (ZDJĘCIA)

Cenne trzy punkty w kontekście walki o fazę play-off TAURON Ligi wywalczyły siatkarki Energa MKS Kalisz, które w piątek pokonały w Arenie wyżej notowaną ekipę Grota Budowlanych 3:1. Podopieczne Jacka Pasińskiego zrewanżowały się tym samym łodziankom za porażkę z pierwszej rundy. A przy okazji pozostawiły w pokonanym polu kolejny zespół ze ścisłej czołówki rozgrywek.

Faworyci nie mają w tym sezonie łatwego życia w konfrontacjach z kaliską ekipą, bo punkty w rywalizacji z MKS-em potraciły już między innymi Developres Rzeszów, ŁKS i Chemik Police. Do tego grona dołączyły w piątek siatkarki Grota Budowlanych Łódź, które w Arenie ugrały tylko seta i to nieznacznie, bo na przewagi. W pozostałych partiach dominowały kaliszanki, które zasłużenie zgarnęły komplet punktów.

Już pierwsza odsłona mogła paść łupem gospodyń, ale grały w niej dość nierówno. Skuteczny atak Zuzanny Szperlak dał im wprawdzie setbola przy stanie 24:22, jednak za ciosem nie poszły i ostatecznie uległy rywalkom do 26. Potem było już jednak lepiej. W drugim secie świetną zmianę na przyjęciu dała Emilia Mucha, która zaraz po wejściu na parkiet zdobyła dwa punkty i jej zespół prowadził 13:11. Następnie MKS powiększył dystans i wygrał pewnie, do 20, doprowadzając do wyrównania. W trzeciej partii kaliska ekipa przegrywała już 14:17, ale później licznik po stronie łodzianek nie drgnął ani razu. Miejscowe umiejętnie popracowały blokiem, wybroniły kilka piłek, a w polu serwisowym do samego końca zimną krew zachowała Karolina Bednarek. Wygrana w takich okolicznościach podcięła skrzydła drużynie z Łodzi, a miejscowym dodała jeszcze większej pewności. Nad przebiegiem czwartego seta kaliszanki ani na chwilę nie straciły kontroli. Kapitalne zawody rozgrywała Monika Gałkowska, która zdobyła w sumie 20 punktów i w nagrodę otrzymała statuetkę dla MVP. Ponadto solidnie na siatce popracowała Monika Ptak, a ostatni punkt na 25:19 był dziełem wspomnianej Emilii Muchy.

Warto dodać, że w ekipie Budowlanych wystąpiły dwie siatkarki, które wcześniej związane były z młodzieżowymi ekipami MKS-u. Mowa o rozgrywającej Oliwii Poredzie i atakującej Paulinie Damaske. W meczowej kadrze Grota znalazła się również Weronika Centka, ale w trakcie pojedynku nie opuściła kwadratu dla rezerwowych.

W piątkowym spotkaniu siatkarki Energa MKS wywalczyły cenne trzy oczka w kontekście rywalizacji o fazę play-off. W zasadniczej części rozgrywek rozegrają jeszcze trzy mecze. W tabeli TAURON Ligi zajmują siódme miejsce, ale ściga je dziewiąty Pałac Bydgoszcz. Na razie mają nad nim sześć punktów przewagi.