Na kaliskiej scenie zobaczymy pracę Agaty Siniarskiej - „Śmierć 24 klatki na sekundę albo zrób mi tak jak w prawdziwym filmie - choreografia spowolniona w rozdziałach”, spektakl „Bernhard“ Pawła Sakowicza, „New (Dis)order“ Ramony Nagabczyńskiej oraz Przemka Kamińskiego i Korinę Kordovą ze spektaklem „#abyss.witchroulette“. Integralną częścią prezentacji w Kaliszu będą krótkie, poprzedzające spektakl wprowadzenia autorstwa Mateusza Szymanówki - podejmujące temat percepcji tańca w kontekście innych sztuk. Każdy wieczór zakończony zostanie rozmową z artystami, która będzie okazją do przybliżenia ich praktyki oraz formułowania pytań dotyczących choreografii wspólnie z publicznością.
Prace zaproszonych twórców skupiają rozmaite wątki związane z estetyką tańca współczesnego oraz warunkami jego produkcji. Wszyscy artyści, których zobaczymy w Kaliszu to osoby kształcące się i działające jednocześnie w Polsce i za granicą, prezentujące różne podejścia do choreografii oraz przestrzeni, w której pokazuje się taniec – mówi Katarzyna Koślacz, specjalistka ds. promocji i komunikacji w Teatrze im. W. Bogusławsiego w Kaliszu. - Próbują różnych form: prac solowych, spektakli grupowych czy kolaboracji. Nie interesuje ich wyłącznie taniec. Działają na skrzyżowaniu sztuk, mieszając estetyki i nieustannie poszerzając pole choreografii.
Celem kaliskiej odsłony programu „Scena dla tańca“ jest nawiązanie do tanecznej tradycji miasta. Kalisz przez lata był jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków, w których prezentowano nowe zjawiska sztuki tańca. „Choreografia myśli“ chce powrócić do tej wspaniałej idei.
RED, fot. arch.
Napisz komentarz
Komentarze