Nie utrzymali prowadzenia. Porażka rezerw KKS-u w Nowych Skalmierzycach (WIDEO)

Dziewiątej porażki w rozgrywkach PROEKO IV ligi doznali w sobotę piłkarze rezerw KKS-u Kalisz. Podopieczni Marcina Woźniaka ulegli na wyjeździe wiceliderowi grupy mistrzowskiej, Pogoni Nowe Skalmierzyce 1:3.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Wynik otworzyli w 53. minucie goście. Po zagraniu z głębi pola obrońcom gospodarzy urwał się zaledwie 15-letni Dawid Głowacki i z strzałem z kilku metrów dał prowadzenie „trójkolorowym”. Strata gola podrażniła wicelidera, który wyrównał osiem minut później. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Kacper Bałamącek, który z bliska wepchnął futbolówkę do siatki. Kilka chwil później kontrę miejscowych sfinalizował strzałem do pustej bramki były piłkarz KKS-u, Joshua Balogun, a rezultat w 78. minucie na 3:1 dla Pogoni ustalił uderzeniem na dalszy słupek Kacper Majerz.

W tabeli grupy mistrzowskiej PROEKO IV ligi podopieczni Marcina Woźniaka wciąż plasują się na szóstej lokacie. Kolejnym rywalem rezerw KKS-u będzie trzecia w ligowym zestawieniu Victoria Września. Z tym zespołem kaliszanie zmierzą się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Łódzkiej.

(mso), fot. i wideo: KKS Kalisz