Reklama
Reklama
Reklama

Za nami 43. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”

Zespół Muzyki Średniowiecznej Discantus Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni został zdobywcą Grand Prix 43. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. W tym roku, ze względu na pandemię, festiwal odbył się w formule online.
Za nami 43. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”

Zespół Muzyki Średniowiecznej Discantus Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni

Choć konkursowe występy można było śledzić wyłącznie w internecie, organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by zachować tradycyjne elementy festiwalu.

Pomimo tego, że od ponad roku żyjemy w świecie, którym rządzi pandemia, wbrew wątpiącym, czy uda się nadać najstarszemu miastu w Polsce ulotne barwy średniowiecza, renesansu i baroku choć na kilka dni, 43. Festiwal „Schola Cantorum” odbył się, jak nakazuje wieloletnia tradycja – informują organizatorzy. - I choć formuła, w której sympatycy muzyki i sztuki dawnej przez cztery dni mogli uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach festiwalowych, daleko odbiegała od przyjętej i stanowiła duże wyzwanie dla organizatorów i uczestników, spełniła swoje najważniejsze zadanie - podtrzymywanie ponad czterdziestoletniej tradycji, której nie wolno zaprzepaścić.

W konkursie wzięło udział 17 zespołów z 9 województw.

Zdobywcą Grand Prix 43. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” został Zespół Muzyki Średniowiecznej Discantus Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pod kierownictwem Barbary Czypul.

W kategorii zespołów instrumentalnych Złotą Harfę Eola zdobył Zespół Muzyki Dawnej Favorito Fundacji Cantio - Edukacja przez sztukę w Białymstoku pod kierownictwem Bożeny Kraśko.

W kategorii zespołów wokalnych laureatem Złotej Harfy Eola został Zespół Wokalny Portamento Parku Kultury w Starachowicach pod kierownictwem Bożeny Magdaleny Mrózek.

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych Złotą Harfę Eola otrzymał Zespół Muzyki Średniowiecznej Discantus Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pod kierownictwem Barbary Czypul, a także Zespół Muzyki Dawnej Effascinato Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie pod kierownictwem Łukasza Naczke.

Laureatem Bursztynowej Harfy Eola został zespół Lux Antiqua z Poznania pod kierownictwem Patryka Powela (na zdjęciu).

Cały protokół jury znajduje się pod artykułem.

MIK, fot. organizator

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/FaktyKaliskie

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama