W kaliskiej edycji biegu uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 50 zróżnicowanych przeszkód, od zagadek mentalnych, przez umiejętność celnego strzelania, na równoważniach i linach kończąc.
Z przeszkodami zmagać się będą także: prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydenci: Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny.
Liczba ponad 650 zapisanych uczestników czyni imprezę udaną już na starcie. Sądzę, że Formoza Challenge, podobnie jak Triathlon, zagości na dłużej w naszym mieście, tym bardziej, że biegi z przeszkodami stały się wielką atrakcją - powiedział Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza, podczas spotkania z przedstawicielami mediów.
Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania kaliszanom elitarnej morskiej jednostki Formoza, wymienianej przy akcjach wojsk specjalnych.
Kalisz jest dla nas nowym portem, do którego zacumowaliśmy w tym roku. Jednym z głównych celów imprezy jest rekrutacja do Wojska Polskiego, do wojsk specjalnych, a w szczególności do jednostki Formoza. Szukamy cały czas nowych kandydatów do służby w naszej jednostce, która z pewnością jest wyczerpującą i trudną służbą, ale z naszych danych rozpoznawczych wynika, że potencjał, jeśli chodzi o zasoby osobowe na ziemi kaliskiej, jest bardzo bogaty, stąd też nasza tutaj obecność - powiedział kmdr Krystian Majewski z Jednostki Wojskowej Formoza, reprezentujący Stowarzyszenie kulturalno-rekreacyjno-sportowe "KRS Formoza".
Trasa biegu wytyczona została w całości w kompleksie Las Winiarski, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Kalisz.
Impreza współgra z naszą nową inicjatywą "Biegam, bo lubię lasy". Potencjał w Kaliszu do biegania jest bardzo duży, co widzimy w liczbie osób, które zgłosiły się na Formozę, ale także na cykl "Biegam, bo lubię lasy". W naszej działalności cały czas staramy się otworzyć las dla mieszkańców i udostępnić go właśnie na tego typu imprezy - powiedziała Beata Kątna z Nadleśnictwa Kalisz.
Hasło wydarzenia brzmi "Nigdy nie zostawiamy swoich".
Hasło bardzo pasuje do tej imprezy, ponieważ, w odróżnieniu od innych imprez tego typu, podkreślamy, by zawodnicy wspierali się i pomagali sobie na trasie. Uczestnicy mogą również wykupić się z przeszkody przysiadami i pompkami - mówił Aleksander Rosa, reprezentujący organizatora biegu.
Zawodnicy będą rozpoczynali bieg w małych falach startowych. Przy każdej z przeszkód nad bezpieczeństwem czuwać będzie sędzia oraz wolontariusz.
Warto podkreślić, że medal, który otrzymają uczestnicy, stanowi odwzorowanie pomnika operatorów Formozy, który wkrótce stanie w Gdyni. Będzie wręczany po raz pierwszy właśnie w Kaliszu.
Zachęcamy do kibicowania! Bieg rozpocznie się o godz. 9:00.
W związku z wydarzeniem wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:
1) W godz. 7.00 – 16.00 w ul. Leśnej (na odcinku pomiędzy ul. Lubelską a ul. Mazowiecką) wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się – z wyłączeniem uczestników imprezy sportowej. Postój pojazdów uczestników możliwy będzie również na terenie pętli autobusowej za fabryką Winiary Nestle.
2) Na czas imprezy wyłączone zostaną z użytku przystanki autobusowe Lubelska Winiary 02, Leśna 01, Leśna 02 oraz Leśna Winiary Pętla 02,
3) W godz. 8.30 – 16.00 zamknięta zostanie dla ruchu kołowego ul. Gajowa na odcinku pomiędzy ul. Lubelską a ul. Chocimską – z dopuszczeniem dojazdu mieszkańców ul. Chełmskiej i ul. Gajowej do posesji. Decyzję o faktycznym zamknięciu ul. Gajowej dla ruchu kołowego podejmie Policja.
Trasa biegowa:
start przy ul. Gajowej w obrębie ul. Chełmskiej, Las Winiarski (zasadnicza trasa biegów), meta przy ul. Gajowej w obrębie ul. Kujawskiej.
Prosimy o stosowanie się do komend i sygnałów funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej Kalisza oraz wprowadzonego oznakowania tymczasowego.
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta
Napisz komentarz
Komentarze