Marta Walczykiewicz pewna wyjazdu do Tokio! Kaliszanka zdeklasowała rywalki w Pucharze Polski

Marta Walczykiewicz w cuglach wygrała rywalizację w K1 200 metrów podczas trzeciej serii Pucharu Polski w sprincie kajakowym. Kaliszanka jest już pewna wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, gdzie wystartuje w swojej koronnej konkurencji.

Kwalifikację na IO w Tokio w konkurencji K1 200 metrów kajakarka KTW Kalisz wywalczyła przed dwoma laty podczas mistrzostw świata w Szeged, ale była to kwalifikacja dla kraju, nie imienna. O miejsce w kadrze na nadchodzące igrzyska musiała zatem powalczyć w tegorocznych startach w kraju i zagranicą. A że w nich spisała się wyśmienicie, to o wyjazd do Japonii może być już pewna.

Po srebrze w Pucharze Świata tym razem Marta Walczykiewicz wygrała rywalizację w ramach 3. Pucharu Polski w sprincie kajakowym. W sobotę na torze regatowym Malta w Poznaniu była bezkonkurencyjna w swojej koronnej konkurencji K1 200 m, potwierdzając supremację na tym dystansie w kraju. Kolejną na mecie Dominikę Putto wyprzedziła o ponad 0,6 sekundy. Na podium stanęła także druga z kaliszanek Katarzyna Kołodziejczyk. Wychowanka KTW, a obecnie zawodniczka bydgoskiego Zawiszy, straciła do Walczykiewicz 0,74 sekundy.

W Poznaniu aktualna wicemistrzyni olimpijska zdobyła jeszcze jeden medal. W rywalizacji jedynek na dystansie 500 metrów finiszowała na trzeciej lokacie, choć wcześniej w swojej serii eliminacyjnej była dopiero czwarta. W finale popłynęła jednak znakomicie i sięgnęła po brąz. Szybsze były tylko Karolina Naja (Posnania Poznań) i Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.).

Tymczasem już za kilka dni Marta Walczykiewicz będzie miała okazję wzbogacić swój medalowy dorobek o kolejne trofeum z dużej międzynarodowej imprezy. W dniach 3-6 czerwca rozegrane bowiem zostaną Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym. Zawody, które pierwotnie miały odbyć się w niemieckim Duisburgu, ostatecznie przeniesione zostały do Poznania.