Energa MKS powalczył w Opolu. Kaliszanie kończą sezon na 6. miejscu (ZDJĘCIA)

Na szóstym miejscu szczypiorniści Energa MKS Kalisz zakończyli rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2020/2021. W swoim ostatnim w tej kampanii meczu przegrali na wyjeździe z Gwardią Opole 26:28, choć jeszcze na początku drugiej połowy prowadzili różnicą czterech trafień. Po tej porażce kaliszanie stracili piątą lokatę na rzecz sobotnich rywali.

Stawką spotkania w Opolu było piąte miejsce na zakończenie sezonu. Przed ostatnią kolejką zajmował je kaliski zespół, ale przeciwnicy tracili do niego zaledwie punkt. Do początku drugiej połowy wydawało się, że w tabeli nic się nie zmieni. Podopieczni Tomasza Strząbały rozgrywali bowiem dobre zawody, do przerwy prowadzili 15:12, a w 37. minucie, po dwóch kolejnych trafieniach Kacpra Adamskiego, mieli już cztery gole zapasu (18:14). Niestety jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego kwadransa całą tę przewagę stracili, a nawet musieli gonić wynik. W końcówce kilka razy remisowali, po raz ostatni w 52. minucie, gdy do siatki opolan na 24:24 ucelował Mateusz Kus, ale prowadzenia już nie odzyskali. Wygraną Gwardii 28:26 przypieczętował Mateusz Jankowski.

Sezon 2020/2021 drużyna znad Prosny zakończyła na szóstym miejscu. Powtórzyła tym samym osiągnięcie sprzed roku.