Setna sekundy do medalu. Marta Walczykiewicz czwarta w Kopenhadze

Niewiele zabrakło Marcie Walczykiewicz do zdobycia swojego trzynastego medalu mistrzostw świata. W sobotnim finale konkurencji K1 na 200 metrów kaliszanka zajęła czwarte miejsce, tracąc do podium zaledwie jedną setną sekundy.

W wyścigu na torze w Kopenhadze, który decydował o medalach kaliszanka wpłynęła na metę niemal równo z Rosjanką Natalią Podolskają. Na ostateczne wyniki trzeba było poczekać kilka minut. Po weryfikacji okazało się, że o jedną setną sekundy szybsza była rywalka (40.79) i to ona zdobyła brąz, natomiast kajakarka KTW sklasyfikowana została na czwartym miejscu z wynikiem 40.80. To, jak zacięta była to rywalizacja, świadczy ponadto fakt, że do drugiej Węgierki Dory Lucz wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro straciła tylko dziewięć setnych sekundy (40.71). Tytuł mistrzowski wywalczyła Dunka Emma Joergensen (39.98).

– Jestem strasznie zła, bo tak niewiele zabrakło, a tak bardzo mi zależało na tym medalu, ale widocznie może ten sezon jest już za długi. Może z perspektywy czasu trzeba było sobie odpuścić ten start, żeby nie kończyć tego sezonu tak, jak teraz – komentowała na antenie TVP Sport Marta Walczykiewicz.

Kaliszanka nie kończy startów w Kopenhadze, bo jeszcze dziś czekają ją eliminacje w mixie.