Bez punktów na koniec roku. Siatkarki MKS-u urwały seta wicemistrzyniom Polski (ZDJĘCIA)

W piątek w hali Arena siatkarki MKS-u Kalisz uległy ekipie Developresa BELLA DOLINA Rzeszów 1:3. Dla podopiecznych Adama Czekaja był to ostatni w tym roku kalendarzowym mecz w rozgrywkach TAURON Ligi.

Autor: Michał Sobczak

Kaliszanki nie były faworytkami piątkowego starcia, ale po ostatnim triumfie w Łodzi można było mieć nadzieje, że z wicemistrzyniami Polski też będą w stanie powalczyć o punkty. Tym razem jednak, grając z tylko jedną nominalną środkową (kontuzjowane są Ewa Kwiatkowska i Aleksandra Cygan), nie sprawiły niespodzianki i musiały pogodzić się z porażką.

Po dwóch gładko przegranych przez MKS setach – do 17 i 18 – zanosiło się na szybkie rozstrzygnięcie. Zwłaszcza że w trzeciej odsłonie rzeszowianki prowadziły już 23:19. Miejscowe nie złożyły jednak broni. Przy zagrywkach Karoliny Drużkowskiej odrobiły straty, a następnie miały setbola. Wykorzystały trzecią próbę – asa na 27:25 zaserwowała Monika Gałkowska. Tylu emocji nie było już w czwartej partii, którą przyjezdne wygrały do 14, a całe spotkanie 3:1.

Dla podopiecznych Adama Czekaja był to ostatni w tym roku kalendarzowym mecz w TAURON Lidze. W 13 potyczkach trwającego sezonu ekipa znad Prosny zanotowała trzy zwycięstwa, gromadząc 13 punktów. Do rywalizacji o stawkę MKS wróci 9 stycznia we Wrocławiu.