Polska pokonała Japonię. Bramki Pilitowskiego i Adamskiego

Polska wygrała z Japonią 28:27 w swoim drugim meczu podczas turnieju piłki ręcznej 4 Nations Cup. Swoje cegiełki do tego zwycięstwa dołożyli rozgrywający Energa MKS Kalisz – Maciej Pilitowski i Kacper Adamski.

Źródło: Związek Piłki Ręcznej w Polsce; facebook.com/handballpolska

Po wtorkowej porażce z Tunezją w środę podopieczni Patryka Rombla zmierzyli się w gdańskiej Ergo Arenie z Japonią. Po niespełna kwadransie tracili do rywali trzy gole (6:9), ale tuż przed przerwą wypracowali sobie czterobramkową przewagę (15:11). W drugiej połowie szczypiorniści z Kraju Kwitnącej Wiśni kilka razy złapali kontakt, a nawet doprowadzili do remisu (23:23), przez co nie brakowało emocji. W końcówce więcej koncentracji zachowali jednak biało-czerwoni i to oni zwyciężyli 28:27.

W wyjściowym składzie polskiego zespołu znaleźli się rozgrywający Energa MKS Kalisz – Kacper Adamski i Maciej Pilitowski. Obaj wpisali się na listę strzelców – Adamski raz, a Pilitowski trzy razy. Ten ostatni był autorem decydującego o wygranej gospodarzy gola.

Wydarzeniem spotkania było zdobycie 300. bramki w narodowych barwach przez Michała Daszka, który na tę okoliczność odebrał pamiątkową koszulkę, a ponadto wybrany został MVP meczu.

W czwartek, w ostatnim starciu w ramach turnieju 4 Nations Cup, polscy szczypiorniści zmierzą się z Holandią. Początek tej rywalizacji wyznaczono na godzinę 18:30. Transmisję przeprowadzi stacja TVP Sport.