Odrodzenie po przerwie. Energa MKS pokonał Górnika (ZDJĘCIA)

Znakomita druga połowa zadecydowała o zwycięstwie szczypiornistów Energa MKS Kalisz na inaugurację rundy rewanżowej w PGNiG Superlidze. W niedzielę w Arenie podopieczni Pawła Nocha pokonali wyżej notowanego Górnika Zabrze 25:22.

Kaliszanie zrewanżowali się Górnikowi za porażkę w Zabrzu, choć początek niedzielnej potyczki nie wskazywał na taki obrót wydarzeń. Wszak pierwszego gola gospodarze rzucili dopiero w ósmej minucie, a po kolejnych czterech przegrywali 1:6.

W pierwszej połowie miejscowi nie grzeszyli skutecznością w ataku, nieco lepiej za to prezentowali się w defensywie, zwłaszcza za sprawą udanych interwencji Mikołaja Krekory. Dzięki temu dystans do rywali, prowadzonych przez byłego kadrowicza Marcina Lijewskiego, nie był zbyt odległy.

Losy rywalizacji odwróciły się w drugiej połowie, do której MKS przystąpił ze stratą trzech bramek. Stan meczu wyrównał już w 39. minucie (15:15), a na pierwsze prowadzenie wyszedł dziesięć minut później. To był najlepszy fragment gospodarzy w tym pojedynku, bo po serii pięciu trafień z rzędu odskoczyli oni rywalom na trzy gole (21:18) i okazji na zwycięstwo z wyżej notowanym przeciwnikiem nie wypuścili z rąk.

W samej końcówce nie zabrakło emocji, bo goście mogli jeszcze rzucić bramkę kontaktową, ale kaliski zespół dobrze zagrał w obronie. W odpowiedzi wynik na 25:22 ustalił Kacper Adamski.

MVP meczu został zdobywca sześciu goli Miłosz Bekisz. Po cztery trafienia dołożyli wspomniany Adamski oraz Michał Drej.

Dzięki niedzielnej wygranej drużyna znad Prosny awansowała w tabeli PGNiG Superligi na szóste miejsce. Do czwartego Górnika traci trzy oczka.

W nadchodzącym tygodniu podopieczni Pawła Nocha rozegrają dwie domowe konfrontacje. Już w najbliższy wtorek czeka ich pucharowy bój z Sandrą Spa Pogonią Szczecin (godz. 17:00), natomiast w niedzielę, 13 lutego, ugoszczą w ramach rozgrywek PGNiG Superligi trzecią w zestawieniu ekipę – Azoty Puławy (godz. 18:30).