Bez punktów w Radomiu

Jednostronny przebieg miało sobotnie wyjazdowe spotkanie siatkarek MKS-u Kalisz z E.LECLERC MOYA Radomka Radom. Podopieczne Adama Czekaja uległy rywalkom 0:3.

Kaliszanki nie były faworytkami sobotniej potyczki, ale chciały przywieźć z Radomia choćby punkt, który mógłby przybliżyć je do gry w fazie play-off. Niestety po niespełna półtoragodzinnym boju wróciły na tarczy, nie urywając rywalkom choćby seta. Co więcej, w żadnej z trzech partii nie zdołały wyjść poza granicę 20 oczek. W pierwszej zdobyły ich odpowiednio 19, a w drugiej 18. Najbliżej przełamania były w trzecim secie, w którym remisowały z gospodyniami 18:18 i jeszcze przy stanie 19:21 mogły myśleć o odwróceniu losów rywalizacji. W kolejnych akcjach ugrały jednak tylko punkt i ostatecznie uległy przeciwniczkom 20:25.

To była dwunasta porażka siatkarek MKS-u w tym sezonie TAURON Ligi. Nadal jednak zajmują ósmą lokatę w tabeli, która premiuje awansem do play-off’ów. W fazie zasadniczej rozegrają jeszcze trzy spotkania – najbliższe 5 marca w Policach.