Volley górą u siebie. Rewanż w środę w Arenie

Siatkarki MKS-u Kalisz przegrały w Twardogórze z #VolleyWrocław 0:3 w pierwszym meczu rywalizacji, której stawką jest dziewiąte miejsce na koniec sezonu TAURON Ligi. Rewanż zaplanowano na najbliższą środę w hali Arena.

Po fazie zasadniczej to MKS plasuje się wyżej w tabeli, ale w piątkowym starciu w Twardogórze nie ugrał choćby seta. Trochę emocji było tylko w drugiej odsłonie. Kaliszanki prowadziły w niej 18:10, ale potem roztrwoniły tę przewagę, nie wykorzystały dwóch setboli i przegrały 27:29. W dwóch pozostałych partiach zdobyły zaledwie po 14 punktów. Wygraną gospodyń przypieczętowała asem serwisowym Anna Kaczmar, wybrana MVP spotkania.

Rewanżowe starcie odbędzie się w środę, 6 kwietnia, w hali Arena. Początek o godzinie 19:00. W przypadku zwycięstwa kaliszanek, triumfatora rywalizacji o 9. miejsce wyłoni „złoty set”.