Siatkarki MKS-u kończą sezon. Będzie „złoty set”?

Środowym meczem z #VolleyWrocław siatkarki MKS-u Kalisz zakończą zmagania w sezonie 2021/2022. Stawką rywalizacji jest dziewiąte miejsce w TAURON Lidze. Triumfatora może wyłonić „złoty set”.

Rywalizacja o dziewiąte miejsce ma formę dwumeczu. Po pierwszym spotkaniu bliżej zajęcia tej lokaty są wrocławianki, które w Twardogórze wygrały bez straty seta. Kaliszanki nie powiedziały jednak ostatniego słowa. W rewanżu to one wystąpią w roli gospodarza i z pewnością zrobią wszystko, aby przed własną publicznością odwrócić losy konfrontacji z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska.

Jeśli kaliszanki wygrają i tym samym wyrównają stan rywalizacji, to jej triumfatora wyłoni tzw. złoty set, który rozegrany zostanie zaraz po zakończeniu meczu. Toczony on będzie w formie tie-breaka (do 15 zdobytych punktów). I właśnie doprowadzenie do dodatkowej partii jest podstawowym celem podopiecznych Adama Czekaja.

Środowy mecz MKS-u z #VolleyWrocław odbędzie się w hali Arena. Jego początek zaplanowano na godzinę 19:00. Będzie to ostatnia potyczka kaliskiej drużyny w sezonie 2021/2022.