Vive potwierdziło klasę. Finał nie dla szczypiornistów Energa MKS

Szczypiorniści Energa MKS Kalisz przegrali na wyjeździe z Łomżą Vive Kielce 22:37 w półfinale PGNiG Pucharu Polski. Tym samym podopieczni Pawła Nocha pożegnali się z tymi rozgrywkami.

Każdy inny wynik niż zwycięstwo kielczan byłby ogromną sensacją, a na takową w środowym boju ani przez moment się nie zanosiło. Poza prowadzeniem 2:1 w 3. minucie kaliski zespół nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z mistrzem Polski i obrońcą trofeum. Już do przerwy przegrywał 10:18, a w ostatecznym rozrachunku uległ gospodarzom 22:37, kończąc pucharową przygodę na półfinale, po raz drugi w swojej historii.

Nie da się ukryć, że dla podopiecznych Pawła Nocha priorytetem są w tej chwili rozgrywki ligowe, bo w nich mają realne szanse na zajęcie czwartej lokaty. Między innymi z tego względu przeciwko Vive nie zagrali liderzy MKS-u – Maciej Pilitowski i Marek Szpera. Tego ostatniego zastąpił młody Gracjan Wróbel, który czterokrotnie trafiał do siatki rywali. Taki sam dorobek bramkowy mieli Kacper Adamski i Konrad Pilitowski.