Triumf na zakończenie sezonu. Szczypiornistki MKS AZS SWWS górą w Lubinie

Szczypiornistki MKS AZS SWWS Kalisz zakończyły swój premierowy sezon. W ostatnim spotkaniu w II lidze, które odbyło się w środę w Lubinie, pokonały rezerwy ekstraklasowego Zagłębia 33:21. W nowej kampanii zagrają już na pierwszoligowych parkietach.

Podopieczne Pawła Ruska zdominowały rywalizację w grupie 1 drugiej ligi. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej zapewniły sobie już na cztery kolejki przed końcem sezonu. Ostatnim akcentem znakomitej w ich wykonaniu kampanii był środowy bój w Lubinie. Gospodynie tylko przez nieco ponad kwadrans stawiały twardy opór – w 17. minucie na tablicy wyników widniał remis 7:7. Potem prym wiodły już wyłącznie kaliszanki. Na półmetku prowadziły one 15:9, a w drugiej połowie sukcesywnie powiększały przewagę (19:10, 25:14, 32:18), by w ostatecznym rozrachunku zwyciężyć 33:21. Aż jedenaście trafień zanotowała na swoim koncie Żaneta Moskal-Giel.

Drugoligowe zmagania zespół MKS AZS SWWS zakończył na pierwszej lokacie z dorobkiem 17 zwycięstw i jednej porażki.

***

MKS Zagłębie II Lubin – MKS AZS SWWS Kalisz 21:33 (9:15)

Zagłębie II: Falińska, Lewalska, Słowińska – Cieślik 6, Fedorowicz 4, W. Czyż 3, Kopycińska 2, Sołdek 2, Dolecka 1, Marycka 1, Sokołowska 1, Szczędor 1, Badowska, Gowin, Krasek, Ziemba.
Kary: 6. min. Czerwona kartka: Zuzanna Kopycińska (33. min, za faul). Rzuty karne: 3/4.

SWWS: Kolasińska, Caboń – Moskal-Giel 11, Jałoszewska 8, Pilitowska 4, Baszyńska 3, E. Czyż 3, Pesel-Matyjak 2, Rachwalska 2, Bernard, Stasiak.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 3/3.

Sędziowali: Jakub Sosnowski (Lubin) i Kamil Warelis (Zielona Góra)