Energa MKS deklasuje Piotrkowianina (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści Energa MKS zdominowali rywalizację z wyżej notowanym Piotrkowianinem. W sobotę w hali Arena podopieczni Pawła Nocha nadspodziewanie łatwo ograli rywali 32:20. Dzięki dwunastej w sezonie wygranej nadal liczą się w wyścigu o czwarte miejsce na koniec sezonu PGNiG Superligi.

Mało kto spodziewał się, że sobotnie spotkanie będzie miało tak jednostronny przebieg. Rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie Piotrkowianin plasował się w tabeli PGNiG Superligi tuż przed kaliskim zespołem, ale w bezpośrednim starciu obu ekip to podopieczni Pawła Nocha byli co najmniej o klasę lepsi od teamu prowadzonego przez wybitnego reprezentanta Polski Bartosza Jureckiego.

Na losy rozegranego w Arenie meczu wydatnie wpłynął jego początek. Gospodarze byli skuteczni zarówno w ofensywie, jak i defensywie, dzięki czemu po dziesięciu minutach prowadzili 9:3. Kontroli nad pojedynkiem nie stracili nawet wtedy, gdy przez kolejne dziesięć minut dorzucili tylko dwie bramki. Tuż przed przerwą znów trafiali częściej i na półmetku mieli osiem goli zapasu (17:9). W ostatnich dwóch kwadransach kaliszanie utrzymywali bezpieczny dystans, a nawet go powiększyli, zwyciężając 32:20.

Miejscowi budowali przewagę między innymi dzięki interwencjom swoich bramkarzy. Łukasz Zakreta, zasłużenie wybrany zresztą MVP meczu, odbijał rzuty przeciwników z 38-procentową skutecznością. Udanie zmieniał go Mikołaj Krekora. Atutem kaliszan, zwłaszcza w drugiej połowie, były też skuteczne kontrataki, które finalizowali Mateusz Góralski i Bartłomiej Tomczak. Po siedem razy do siatki gości trafiali z kolei Kacper Adamski i Piotr Krępa, którzy w ataku byli praktycznie nie do zatrzymania.

Dzięki dwunastej w sezonie wygranej szczypiorniści Energa MKS pozostali w grze o czwarte miejsce na koniec sezonu. Obecnie plasują się na szóstej lokacie. Do rozegrania pozostały im jeszcze trzy spotkania. Najbliższe już w piątek w Płocku, gdzie o jakąkolwiek zdobycz punktową będzie ekstremalnie ciężko.