Kaliskie złotka! Siatkarki MKS SMS mistrzyniami Polski juniorek!

Siatkarki MKS SMS Kalisz po raz drugi w historii zostały mistrzyniami Polski juniorek. Podopieczne Marcina Widery w znakomitym stylu, z kompletem zwycięstw, triumfowały w turnieju finałowym, który rozgrywany był w Dębicy. W sobotnim meczu o pierwsze miejsce, po pełnym emocji boju, pokonały po tie-breaku Wieżycę Stężyca.

Pierwsze złoto w kategorii juniorek MKS wywalczył przed dwoma laty. Rok temu zdobył srebro, ale teraz wrócił na szczyt. W Dębicy, gdzie od wtorku rywalizowało osiem najlepszych zespołów w kraju, podopieczne Marcina Widery były bezkonkurencyjne. Wygrały pięć meczów, w czterech nie tracąc seta. W decydującym starciu pokonały 3:2 Wieżycę Stężyca.

Sobotni mecz był pełen dramaturgii. Po pierwszych dwóch setach kaliszanki prowadziły 2:0, ale rywalki wróciły do gry. Trzecią partię wygrały do 22, a czwartą do 13 i mistrza Polski juniorek musiał wyłonić tie-break. W nim również nie brakowało emocji, ale więcej zimnej krwi zachowały siatkarki znad Prosny, które triumfowały 15:13. MVP meczu została przyjmująca Zofia Sobanty.

W ręce kaliszanek powędrowały trzy indywidualne wyróżnienia. Najlepszą siatkarką turnieju finałowego została Karolina Staniszewska, najlepszą rozgrywającą Pola Janicka, a najlepszą środkową Natalia Kecher.

***

MKS SMS Kalisz – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3:2 (25:22, 25:19, 22:25, 13:25, 15:13)

MKS SMS: Marta Twardoch 4, Zofia Sobanty 17, Karolina Staniszewska 23, Pola Janicka 4, Natalia Kecher 9, Oliwia Nastawska 10 oraz Klaudia Łyduch (l), Natalia Pajdak (l), Martyna Witczak, Oliwia Pietrzak 4, Klara Kempfi 1, Zuzanna Bury, Amelia Dombrowska 1, Antonina Serafinowska, Maja Mikołajczyk, Elżbieta Podgórni

MVP: Zofia Sobanty (MKS SMS)