Srebrne kadetki. Siatkarki MKS SMS Kalisz zdobyły drugi w tym sezonie medal Mistrzostw Polski

Siatkarki MKS SMS Kalisz zostały wicemistrzyniami Polski juniorek młodszych. To drugi w tym sezonie medal kaliskiego klubu w rozgrywkach młodzieżowych szczebla centralnego. Wcześniej po złoto sięgnęły juniorki.

Pięciodniowy turniej finałowy w kategorii juniorek młodszych (dawniej kadetek) rozegrany został w Kętrzynie. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w niedzielę. W wielkim finale spotkały się niepokonane wcześniej ekipy MKS SMS Kalisz i Enea Energetyk Poznań. Pierwszy set padł łupem poznanianek (22:25), ale kolejny toczył się pod dyktando kaliszanek (25:20). Niestety w trzeciej i czwartej odsłonie znów lepiej w końcówkach spisały się rywalki ze stolicy Wielkopolski i to one zdobyły tytuł mistrzowski. Kaliski zespół sięgnął po srebrne medale.

Wyróżnione przez organizatorów zostały dwie podopieczne Marcina Widery – za najlepszą przyjmującą turnieju finałowego uznano Zofię Sobanty, a za najlepszą środkową Antoninę Serafinowską. Tymczasem MVP została Karolina Nadera z Enea Energetyka Poznań, która jeszcze w zeszłym sezonie broniła barw kaliskiego MKS-u.

Dla klubu znad Prosny to drugi medal w tegorocznych rozgrywkach młodzieżowych na szczeblu centralnym. Wcześniej po złoto sięgnęły juniorki, także prowadzone przez trenera Widerę.