Polskie siatkarki z biletem na Mistrzostwa Europy U21. Awans wywalczyły trzy siatkarki MKS-u Kalisz

Polskie siatkarki awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21. W turnieju kwalifikacyjnym, który odbył się w Zielonej Górze, uczestniczyły trzy siatkarki MKS-u Kalisz.

Awans na europejski czempionat podopieczne Bartłomieja Piekarczyka przypieczętowały w sobotę, pokonując 3:1 reprezentację Ukrainy. Wcześniej bez straty uporały się z Czeszkami i Węgierkami. Turniej kwalifikacyjny, który rozgrywany był od czwartku do soboty w Zielonej Górze, zakończyły więc z kompletem zwycięstw.

W trzydniowych zawodach wzięły udziały trzy siatkarki MKS-u Kalisz. Kapitanem polskiej drużyny była Karolina Drużkowska, rolę podstawowej libero pełniła Klaudia Łyduch, a z ławki na środku siatki pojawiała się Natalia Kecher. Dwie ostatnie zawodniczki to juniorki kaliskiego klubu, które niedawno świętowały tytuł mistrzyń Polski w tej kategorii wiekowej.

Dodajmy, że Karolina Drużkowska zdobyła w zielonogórskim turnieju 33 punkty, z czego 15 w sobotniej potyczce z Ukrainą. Biało-czerwonych barw w zakończonych w sobotę zmaganiach broniły ponadto Martyna Czyrniańska i Dominika Pierzchała, byłe siatkarki młodzieżowych ekip MKS-u.