W Racicach na „piątkę”. Kaliskie kajakarki popłynęły w dwóch finałach Pucharu Świata

Marta Walczykiewicz ma za sobą pierwszy w tym sezonie międzynarodowy sprawdzian. W Pucharze Świata w Racicach wystąpiła w dwóch finałach, oba kończąc na piątym miejscu. W dwójce popłynęła wraz z inną kaliszanką, Katarzyną Kołodziejczyk.

Po piątkowych eliminacjach apetyty na wysoką lokatę Marty Walczykiewicz w finale konkurencji K1 200 metrów były spore, bo kajakarka KTW Kalisz uzyskała najlepszy wynik. Niedzielny wyścig, decydujący o medalach, ukończyła ostatecznie na piątym miejscu (40,59). Znakomicie spisały się Słowenki – pierwsza była Anja Osterman (39,72), a trzecia Spela Janic (40,15). Na drugim stopniu podium stanęła natomiast koleżanka Marty z polskiej kadry, Dominika Putto (39,98). Przed kaliszanką uplasowała się jeszcze Portugalka Teresa Portela (40,51).

Na piątej pozycji Marta Walczykiewicz sklasyfikowana została też w rywalizacji K2 na 500 metrów. W tej olimpijskiej konkurencji popłynęła w duecie z inną wychowanką KTW, Katarzyną Kołodziejczyk (obecnie Zawisza Bydgoszcz). Czas kaliskiej osady w niedzielnym finale to 1:41,80. Zwyciężyły Karolina Naja i Anna Puławska (1:39,17), drugie były Niemki, a trzecie Nowozelandki.

W pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w sprincie kajakowym reprezentacja Polski zdobyła łącznie sześć medali.