W Poznaniu trwa PŚ w sprincie kajakowym. Trzy medalowe szanse kaliszanek

Od czwartku w Poznaniu rozgrywana jest druga tegoroczna seria Pucharu Świata w sprincie kajakowym. Biorą w niej udział dwie kaliszanki - Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. W niedzielę czeka je walka o medale.

Marta Walczykiewicz rywalizuje w stolicy Wielkopolski w dwóch konkurencjach. W obu zapewniła sobie prawo startu w finale A. W czwartek wygrała swój wyścig eliminacyjny w K1 500 metrów, a następnie zajęła drugie miejsce w półfinale, uzyskując awans do medalowego biegu, który odbędzie się w niedzielę o 9:55. Nieco później, bo o 11:19, czeka ją rywalizacja w finale jej koronnej konkurencji, czyli K1 200 metrów. W piątek pewnie wygrała swoją serię eliminacyjną, a w sobotę z przewagą 1,38 sekundy triumfowała w półfinale.

O medal w jednej konkurencji powalczy natomiast Katarzyna Kołodziejczyk. Wychowanka KTW, związana aktualnie z Zawiszą Bydgoszcz, już o 8:57 wystartuje w K2 200 metrów, w duecie z Dominiką Putto. Obie reprezentantki Polski w cuglach wygrały czwartkowe eliminacje, co dało im bezpośredni awans do niedzielnego finału A. Tej sztuki nie udało się dokonać kaliszance w K2 500 metrów. W tej specjalności startowała wspólnie z Justyną Iskrzycką i mimo zwycięstwa w biegu eliminacyjnym, w półfinale biało-czerwone przypłynęły na czwartej lokacie, tracąc szansę na medal (awans do finału A zapewniły sobie trzy pierwsze osady).

Dodajmy, że zawody w Poznaniu toczą się w trudnych warunkach pogodowych, przy dość silnym wietrze. Z tego powodu część biegów została odwołana, zmienił się też terminarz poszczególnych startów.