Srebrny „motylek”. Julia Maik wicemistrzynią Polski seniorek w pływaniu!

Już w pierwszym dniu Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu po medal sięgnęła Julia Maik. Zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz zdobyła srebro w rywalizacji na 100 m stylem motylkowym.

W wyścigu finałowym na 100 m motylkiem podopieczna Dominika Grudzińskiego finiszowała na drugiej lokacie, z wynikiem 59,32. Szybsza była tylko olimpijka z Tokio, Paulina Peda (AZS AWF Katowice), która uzyskała czas 58,97. Podium uzupełniła jej klubowa koleżanka, Paulina Nogaj (1:00,19).

W pierwszym dniu zmagań Julia Maik startowała też na dystansie 50 m stylem dowolnym. W tej konkurencji również popłynęła w finale, w którym zajęła szóste miejsce (25,82). Do medalu zabrakło jej 0,22 sekundy.

Tymczasem jeden złoty i dwa srebrne krążki ma już na swoim koncie Alicja Tchórz. Kaliszanka, startująca w barwach Juvenii Wrocław, była druga na wspomnianym dystansie 50 m kraulem (25,57), a także na 50 m stylem grzbietowym (28,53). Ponadto triumfowała z teamem ze stolicy Dolnego Śląska w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym.

Krajowy czempionat rozgrywany jest od wtorku na pływalni w Lublinie i potrwa do 4 czerwca.