Kaliscy kickbokserzy z medalami Mistrzostw Polski w trzech formułach

Seniorskie złoto Nicoli Kaczmarek z Prosny Kalisz i dwa tytuły mistrza Polski juniorów Olafa Pery z KS Ziętek Team Kalisz – to najcenniejsze zdobycze kaliskich kickbokserów z krajowego czempionatu, który odbył się w miniony weekend w Zawierciu.

Zmagania toczyły się w trzech formułach – pointfighting, kick light i light contact – w kategoriach wiekowych od kadetów do weteranów. W gronie startujących nie mogło zabraknąć licznej grupy zawodniczek i zawodników Prosny i KS Ziętek Team. Przedstawiciele obu tych ekip stawali na podium.

W kategorii seniorów znakomicie spisała się Nicola Kaczmarek. Zawodniczka Prosny zdobyła tytuł mistrzyni Polski w light contact w kategorii wagowej do 50 kg. W finale jednogłośnie na punkty pokonała Annę Knobel z KS Beniaminek 03 Starogard Gdański, a wcześniej rozprawiła się z dwiema innymi przeciwniczkami.

Reprezentanci Prosny dołożyli jeszcze dwa krążki w formule kick light. Srebro w wadze +69 kg kadetów młodszych zdobył Jakub Janowski, a po brąz w kategorii kadetek starszych do 42 kg sięgnęła Michelle Kaczmarek. O podium w light contact otarli się natomiast piąty w wadze do 63 kg juniorów Michał Janiszewski i szósty w wadze do 74 kg juniorów Aleksander Wodiczko.

Z sukcesami startowali też przedstawiciele KS Ziętek Team Kalisz. W rywalizacji weteranów w wadze do 74 kg dwa krążki zdobył Marek Mazur – złoto w light contact i srebro w pointfighting. Podwójny tytuł mistrzowski w kategorii juniorów wywalczył natomiast Olaf Pera, który zdominował kategorię do 89 kg w dwóch formułach – kick light i light contact. Dwukrotnie na medalowych lokatach meldowali się ponadto Marcin Cofalski (dwa brązowe medale w kick light i light contact w wadze do 89 kg juniorów) i Marcin Zdun (dwa brązowe medale w kick light i light contact w wadze do 94 kg juniorów).

Na Mistrzostwach Polski nasz klub reprezentowało jeszcze ośmioro zawodników, którzy zaprezentowali się godnie, lecz ze zmiennym szczęściem. W swoich kategoriach rywalizowali Maja Śnieg 55 kg, Damian Stemplewski 63 kg, Bartosz Biadała 57 kg, Sebastian Karmelita 94 kg, Adam Małota 69 kg, Filip Staszek 69 kg, Krystian Szczepaniak 63 kg i Krzysztof Winkler 84 kg – informuje trener KS Ziętek Team, Mariusz Ziętek.