Zawodnicy Kruk Gym i KKS-u z medalami Mistrzostw Polski Muaythai (ZDJĘCIA)

Siedem medali wywalczyli reprezentanci kaliskich klubów w Mistrzostwach Polski Muaythai Dzieci i Kadetów IFMA 2022. Cztery razy na podium stawali zawodnicy Kruk Gym, a trzykrotnie z cennych zdobyczy cieszyli się przedstawiciele sekcji sportów walki KKS Włókniarz 1925 Kalisz.

Zmagania pod patronatem Polskiego Związku Muaythai odbyły się w miniony weekend w Krakowie. W Mistrzostwach Polski i w rozgrywanym równolegle turnieju „Królowie Ringu” uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników. Medale w ramach krajowego czempionatu wręczono w trzech kategoriach wiekowych – dzieci młodsze (10-11 lat), dzieci starsze (12-13 lat) i kadeci (14-15 lat). Świetnie w tej imprezie spisali się reprezentanci Kruk Gym Kalisz i KKS Włókniarz 1925 Kalisz, którzy w sumie wywalczyli siedem krążków.

Spośród zawodników Kruk Gym złote medale zdobyli Jakub Pietrzak (kat. dzieci młodsze do 40 kg) i debiutujący w imprezie tej rangi Maciej Ptak (kat. dzieci młodsze do 42 kg). Ten drugi pokonał w finale Szymona Janczaka z KKS-u. Z kolei Pietrzak okazał się lepszy od Karola Andrasza (Legion Głogów). – Pojedynek o tytuł mistrzowski był bardzo zacięty. W końcówce walki Kuba przeważał pracą w klinczu i to zadecydowało, że sędziowie dali wygraną naszemu zawodnikowi. Z kolei Maciek wypełnił wszystkie założenia taktyczne w swoich walkach, słuchał się narożnika i pokazał bardzo ładne muaythai – relacjonuje trener Maciej Kaczmarek, który zastępował przebywającego na mistrzostwach świata Aleksandra Kruka.

Na drugim stopniu podium w Krakowie stanęli dwaj inni jego podopieczni – Kamil Kasprzak (kat. dzieci starsze do 63,5 kg) i Wiktor Ciesielski (kat. kadet do 67 kg). Ten pierwszy nie sprostał w finale Szymonowi Ostrowskiemu (Husarz Białystok), drugi natomiast przegrał walkę o złoto z Erykiem Kowieskim (Fight Point Biała Podlaska). – U Kamila widać wielki progres, ale niestety nastąpiła powtórka wyniku sprzed roku. W półfinale zdemolował rywala z Fight Point Biała Podlaska potężnymi low-kickami. Po drugim liczeniu sędzia zakończył walkę przed czasem. W finale niestety, po mocnej wymianie prostych ciosów, arbiter nie dopuścił naszego zawodnika do dalszej walki z kadrowiczem z Białegostoku – informuje trener Kaczmarek. – Kolejny nasz reprezentant Igor Miklas nie zawalczył z powodu kontuzji, jednak pełnił funkcję sekundanta w narożniku klubowych kolegów. Dziękujemy rodzicom za pomoc organizacyjną, jak i firmie PAMIK za wsparcie logistyczne i bezpieczną podróż – dodaje szkoleniowiec Kruk Gym.

Po trzy medale sięgnęli z kolei przedstawiciele sekcji sportów walki KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Mistrzem Polski w kategorii kadetów do 71 kg został Fabian Tokarek, który w finale pokonał Daniela Jacha (Galvarino Łódź). Z kolei srebrne trofea zawiesili na swoich szyjach Łukasz Grudziecki (kat. kadet do 60 kg), który w starciu o złoto uległ Antoniemu Więczkowskiemu (Fight MZOS Płock), a także wspomniany Szymon Janczak (kat. dzieci młodsze do 42 kg).

Warto dodać, że Mistrzostwa Polski Muaythai Dzieci i Kadetów były turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 9-21 sierpnia w stolicy Malezji, Kuala Lumpur.