Miotacze UKS 12 w komplecie na wielkopolskim podium (ZDJĘCIA)

Czworo miotaczy UKS 12 Kalisz rywalizowało w lekkoatletycznych Mistrzostwach Wielkopolski w kategoriach U18 i U20. Wszyscy wrócili z Poznania z medalami.

Po złoto w rzucie dyskiem U18 sięgnęła Zuzanna Duster. W najlepszej próbie uzyskała odległość 30,18 m. Z kolei w rzucie oszczepem U18 tytuł mistrzowski wywalczył Bartosz Przybylak, który nie oddał prowadzenia uzyskanego już w pierwszej kolejce. Jego wynik to 47,20 m.

Wynik Bartka byłby z pewnością lepszy, ale sędzia z niewiadomych przyczyn nie zaliczył mu jego najdalszej próby. Musiałem na to zwrócić uwagę, składając protest do sędziego głównego. Z kolei Zuzia ewidentnie nie miała dnia na rzutni. Męczyła się strasznie w tym konkursie, ale cieszy to, że stanęła na najwyższym stopniu podium – komentuje trener miotaczy UKS 12 Kalisz, Marcin Małecki.

Brązowy krążek zdobyła natomiast Paulina Paceś, która startowała w tej samej konkurencji, co wspomniana Zuzanna Duster. Kaliszanka poprawiła swoją życiówkę o ponad dwa metry, posyłając dysk na 28,38 m. Niewiele jednak brakowało, a wróciłaby z dwoma medalami. W pchnięciu kulą zajęła bowiem czwarte miejsce, z drugim w tym sezonie wynikiem 10,54 m.

Na ostatnim stopniu podium stanął ponadto Daniel Chudaś, który w rzucie dyskiem U20 uzyskał rezultat zbliżony do jego rekordu życiowego – 36,71 m. Z kolei w kuli uplasował się na szóstej lokacie (11,22 m).

Jestem bardzo zadowolony z waleczności i postawy Pauliny. Ilość pracy, którą wkłada na treningach w końcu zaowocowała sukcesem. Również Daniel, w końcu, po ciężkiej pracy na treningach, może cieszyć się z upragnionego medalu – mówi trener Małecki. – Ogólnie start oceniam świetnie. Wszyscy zawodnicy wywalczyli medale w swoich koronnych konkurencjach. Jest to świetny prognostyk przed dalszymi startami. Dwoje z moich podopiecznych będzie reprezentowało UKS 12 Kalisz na Mistrzostwach Polski U18, które w dniach 15-17 lipca odbędą się w Bielsku-Białej. Pozostaje nam dobrze przetrenować najbliższy okres oraz poszukać miejsca do treningu poza granicami Kalisza, bo tutaj rzucać np. oszczepem nie możemy, a rzut dyskiem wykonujemy z własnoręcznie zrobionego koła, które ma już 8 lat i jest w stanie agonalnym. Ale do tej pory dawaliśmy radę, więc teraz też damy. Najwyżej czekają nas wycieczki po kilkadziesiąt kilometrów, by móc zrobić normalny trening rzutowy. Liczymy w tym temacie na sponsorów oraz zaprzyjaźnione kluby i miasta – dodaje.

W Poznaniu na podium Mistrzostw Wielkopolski stawali też chodziarze i biegacze UKS 12 Kalisz. O ich sukcesach poinformujemy niebawem.