Wyboksował złoto. Olaf Pera mistrzem Polski juniorów

Olaf Pera z KS Ziętek Team Kalisz został mistrzem Polski juniorów w boksie olimpijskim. Cenny tytuł wywalczył na ringu w Bytomiu.

Podopieczny Mariusza Ziętka był już pięściarskim mistrzem Polski młodzików (2019 r.) i kadetów (2021 r.). Teraz po raz pierwszy sięgnął po złoto w kategorii juniorów. Podczas XXIX Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów, które przed kilkoma dniami odbyły się w Bytomiu, nie miał sobie równych w rywalizacji w wadze do 92 kg. W ćwierćfinale pewnie wypunktował Łukasza Kowaluka (BKS Orkan Gorzów Wlkp.), a w półfinale, także jednogłośnie na punkty, wygrał z Ksawerym Motaską (PKS Gwardia Szczytno). Do finałowej walki nie doszło, bo jego przeciwnik – Patryk Porzyczka (BTS 1926 Broń Radom) – którego pokonał przed rokiem w finale MP kadetów, zgłosił kontuzję. Tym samym tytuł powędrował do zawodnika KS Ziętek Team Kalisz.

Olaf, aby dotrzeć do finału, musiał stoczyć dwa mocne pojedynki, w których zaprezentował bardzo wysoki poziom i zdeklasował swoich przeciwników. Jesteśmy z niego dumni i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy – mówi trener Mariusz Ziętek i dodaje, że jego podopieczny ma szansę startu w tegorocznych młodzieżowych mistrzostwach świata (MŚJ w boksie olimpijskim odbędą się w listopadzie w hiszpańskim Alicante).

Na ringu w Bytomiu rywalizowało w sumie pięciu pięściarzy KS Ziętek Team. Poza strefą medalową w swoich kategoriach wagowych znaleźli się Kacper Ziętek, Damian Stęplewski (obaj kat. do 63,5 kg), Marcin Cofalski (kat. do 86 kg) i Marcin Zdun (kat. do 92 kg).