KKS rozbił Radunię i został wiceliderem eWinner 2. ligi! (ZDJĘCIA)

Strzelecką kanonadę urządzili sobie w piątkowy wieczór piłkarze KKS-u Kalisz, którzy na stadionie przy ulicy Łódzkiej rozbili Radunię Stężyca 5:1. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego awansowali dzięki tej wygranej na pozycję wicelidera eWinner 2. ligi. Tymczasem już we wtorek czeka ich batalia o wejście do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

Po trzecie z rzędu zwycięstwo kaliszanie sięgnęli w efektownym stylu, choć jeszcze po pierwszej połowie wynik był sprawą otwartą. Początek rywalizacji należał bowiem do przyjezdnych, którzy zaczęli mecz na dużej intensywności i już w ósmej minucie objęli prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki na dalszy słupek Macieja Krakowiaka pokonał Eryk Sobków. Z czasem jednak inicjatywę przejęli gospodarze, którzy stan meczu wyrównali w 34. minucie. Futbolówkę w pole karne wrzucił wtedy Adrian Łuszkiewicz, a Michał Borecki dograł ją do Piotra Giela, który uderzył bez namysłu i zarazem nie do obrony.

Koncertowa w wykonaniu podopiecznych Bartosza Tarachulskiego była za to druga połowa. KKS wyraźnie podkręcił w niej tempo, a swój dorobek bramkowy wzbogacał trafieniami, po których ręce same składały się do oklasków.

Na prowadzenie miejscowi wyszli w 56. minucie, gdy kapitalnie z rzutu wolnego sprzed szesnastki przymierzył Mateusz Gawlik. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, po czym zatrzepotała w siatce. Stały fragment gry wywalczył wtedy Nestor Gordillo, który był też bohaterem kolejnych akcji. W 62. minucie, po dalekim wybiciu przez Łuszkiewicza, hiszpański ofensor uciekł defensywie gości, a goniący go Maciej Orłowski ratował się faulem. A że miało to miejsce w polu karnym, to arbiter wskazał na „wapno”. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

Grający z coraz większą swobodą gospodarze nie poprzestali na trzech golach. W 72. minucie rezultat podwyższył Mateusz Wysokiński, który najpierw dograł piłkę do Piotra Giela, po czym otrzymał podanie zwrotne, a następnie strzelił płasko w długi róg. Pięć minut później napastnik KKS-u zanotował kolejną asystę. Tym razem wyłożył futbolówkę Nestorowi Gordillo, który ucelował w samo okienko, ustalając w ten sposób wynik na 5:1. Ekipa znad Prosny mogła pokusić się o kolejne bramki, bo sytuacji nie brakowało, choć równie dobrze mogła je też stracić, bo rywale ze Stężycy szukali w ostatnim kwadransie szans na zmniejszenie dystansu. Do końca jednak czujny między słupkami był Krakowiak.

Po 15. meczach KKS ma na koncie 28 punktów i przynajmniej do soboty będzie wiceliderem eWinner 2. ligi.

Wysoka wygrana i podtrzymanie zwycięskiej serii to dobry prognostyk przed pojedynkiem w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Już w najbliższy wtorek niebiesko-biało-zieloni powalczą przy Łódzkiej o awans do kolejnej rundy z innym drugoligowcem, Olimpią Elbląg. Początek spotkania o godzinie 18:30.