Historyczny awans! Piłkarze KKS-u Kalisz w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski! (ZDJĘCIA)

Po raz pierwszy w historii piłkarze KKS-u Kalisz zagrają w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Awans do najlepszej „szesnastki” pucharowych rozgrywek wywalczyli we wtorek, pokonując u siebie Olimpię Elbląg 2:0. Rywala w kolejnej rundzie poznają w najbliższy piątek.

Bohaterem wtorkowego meczu był Nestor Gordillo. Hiszpan już w 7. minucie mógł otworzyć wynik rywalizacji, ale nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w spojenie słupka z poprzeczką. Nie pomylił się za to w 18. minucie, gdy po rzucie rożnym piłka spadła mu na nogę i precyzyjnie uderzył z woleja, dając kaliskiej drużynie prowadzenie. Pięć minut przed przerwą znów obił obramowanie bramki, tym razem strzelając zza pola karnego w słupek. Jednak na początku drugiej połowy odpowiednio spożytkował dogranie Wiktora Smolińskiego i ustalił rezultat na 2:0.

KKS wygrał zasłużenie, od początku kontrolując spotkanie. W pierwszej połowie okazje bramkowe miał nie tylko Gordillo. W 10. minucie groźne uderzenie Karola Smajdora z dystansu wyłapał golkiper Olimpii, Łukasz Łęgowski (brat bliźniak Mateusza Łęgowskiego z Pogoni Szczecin, powołanego na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski). Z kolei w 17. minucie pojedynek z bramkarzem rywali przegrał Bartłomiej Putno. Szanse stwarzali też elblążanie. Blisko szczęścia byli w 34. minucie, gdy jeden z graczy Olimpii przymierzył w zamieszaniu w słupek. Natomiast w drugiej połowie świetną interwencją w 76. minucie popisał się bezbłędny we wtorek Mateusz Górski (zastępujący między słupkami Macieja Krakowiaka). KKS odpowiedział między innymi sytuacją z 73. minuty, gdy po rzucie rożnym z dość ostrego kąta główkował Mateusz Gawlik, trafiając w poprzeczkę. Niewiele pomylił się również Daniel Kamiński, który w 86. minucie nieznacznie chybił kończąc kontratak strzałem z dystansu.

Kaliska drużyna już zapisała się w historii. Nigdy wcześniej bowiem KKS nie awansował do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Rywala w tej fazie zmagań podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego poznają w piątek, a zagrają z nim 9 listopada.

***

KKS Kalisz – Olimpia Elbląg 2:0 (1:0)
Nestor Gordillo 18, 51

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Zmorzyński, Gawlik (KKS) oraz Danilczyk, Sarnowski, Stasiak (Olimpia)

Sędziowali: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska) oraz Piotr Szubielski i Paweł Smyk
Widzów: 1480

KKS: Górski – Kendzia, Gawlik, Smoliński – Smajdor (66 Zawistowski), Łuszkiewicz, Wysokiński, Zmorzyński (66 Kamiński) – Putno (83 Koczy), Giel (83 Wilczyński), Gordillo (71 Borecki)

Olimpia: Łęgowski – Jakubczyk (69 Wierzba), Kuczałek, Sarnowski, Stefaniak – Gutowski (78 Kazimierowski), Danilczyk, Czernis (78 Famulak), Rajch (70 Sienkiewicz) – Wojtyra (60 Branecki), Stasiak