Cenne trzy punkty. Energa MKS pokonał Piotrkowianina (ZDJĘCIA)

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie zanotowali szczypiorniści Energa MKS Kalisz. W niedzielę podopieczni Pawła Nocha pokonali przed własną publicznością Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 27:23. Wygrana dała im awans na 10. miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Kaliszanie ani razu nie oddali gościom prowadzenia, choć praktycznie do samego końca musieli drżeć o wynik. Zaczęli wyśmienicie, bo po kwadransie prowadzili 8:2, między innymi dzięki trafieniom Łukasza Kużdeby i Kamila Adamczyka. Potem jednak ich przewaga zaczęła topnieć i jeszcze przed przerwą rywale zdołali wyrównać (12:12 w 27. minucie). Na szczęście na półmetku gospodarze mieli dwubramkowy zapas (14:12), którego bronili w drugiej połowie, na moment tylko – w 40. minucie – odskakując na 17:13.

Losy potyczki rozstrzygnęły się w końcówce, w której miejscowi zachowali więcej zimnej krwi od rywali. Przy stanie 24:23 udaną interwencją popisał się Jan Hrdlicka, który już do końca nie dał się pokonać, a gdy na nieco ponad minutę przed ostatnią syreną trafił Piotr Krępa, było niemal pewne, że komplet punktów pozostanie nad Prosną. Zwycięstwo szczypiornistów Energa MKS przypieczętowali Michał Drej i Maciej Pilitowski.

Dla podopiecznych Pawła Nocha było to trzecie w tym sezonie zwycięstwo i zarazem drugie za trzy punkty. W tabeli PGNiG Superligi kaliski zespół przesunął się na 10. lokatę. Za tydzień o wzbogacenie dorobku powalczy na wyjeździe z outsiderem rozgrywek, Sandrą Spa Pogonią Szczecin.