Kaliscy młodzieżowcy wyboksowali medale

Trzy medale wywalczyli reprezentanci kaliskich klubów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie. Na podium stawali Nicola Kaczmarek z Prosny oraz Julia Kabzińska i Sebastian Kusz z KS Ziętek Team.

Zawody odbyły się w dniach 2-6 listopada w Mielcu. Rywalizowało w nich blisko 230 zawodniczek i zawodników z ponad 80 klubów reprezentujących wszystkie okręgi bokserskie w kraju. Swoich przedstawicieli mieli też KS Prosna Kalisz i KS Ziętek Team Kalisz. W sumie kaliscy pięściarze wywalczyli trzy krążki.

Młodzieżową wicemistrzynią Polski w kategorii do 52 kg została Nicola Kaczmarek. Finałowy pojedynek zawodniczka Prosny musiała oddać walkowerem swojej imienniczce, Nicoli Prymaczenko (Legionowska Akademia Sportów Walki), z uwagi na kontuzję. Wcześniej pewnie wygrała na punkty dwie walki - z Oliwią Borkowską (UKS Gladiator Warszawa) 5:0 i Sandrą Bobowicz (Berej Boxing Lublin) 4:1.

Ze srebrem wrócił też Sebastian Kusz z KS Ziętek Team Kalisz, który tytuł młodzieżowego wicemistrza kraju zdobył w kategorii do 86 kg. W finale przegrał na punkty z utytułowanym Jakubem Straszewskim (Champion Włocławek). W sumie na ringu w Mielcu zanotował dwa zwycięstwa - w ćwierćfinale pokonał Piotra Kaczmarka (X Fight Piaseczno), a w półfinale Krystiana Kopcia (MUKS Iryda Mielec). W obu przypadkach werdykt sędziów był jednogłośny.

Na ostatnim stopniu podium stanęła z kolei Julia Kabzińska z KS Ziętek Team, która rywalizowała w kategorii do 54 kg. W ćwierćfinale pewnie wypunktowała Patrycję Soból (Bojan Boks Lubań), natomiast w półfinale musiała uznać wyższość późniejszej mistrzyni, Wiktorii Rogalińskiej (BKS Skorpion Szczecin).

Na ćwierćfinałach swój udział w turnieju zakończyli Wanessa Mikołajska (kat. 66 kg) z KS Ziętek Team oraz Oskar Dąbrowski (kat. 80 kg) z Prosny, który startował w kategorii najliczniej i najmocniej obsadzonej i po wygranej w 1/8 finału w kolejnej walce lepszy od niego okazał się faworyzowany Kacper Derda (BKS Skorpion Szczecin), który zresztą później sięgnął po złoto. Natomiast tuż za czołową ósemką w swoich kategoriach wagowych sklasyfikowani zostali pozostali pięściarze Prosny - Mateusz Kupijaj (kat. 67 kg), Kacper Lurka (kat. 71 kg) i Filip Szóstak (kat. 75 kg).

Dodajmy, że już na przełomie listopada i grudnia w Zabrzu odbędą się pięściarskie mistrzostwa Polski seniorów.