Olaf Pera boksował w mistrzostwach świata juniorów

Olaf Pera z KS Ziętek Team Kalisz uczestniczył w mistrzostwach świata juniorów w boksie olimpijskim. W hiszpańskiej La Nucii stoczył jedną walkę, zakończoną pechową i minimalną porażką.

Tegoroczny mistrz Polski juniorów reprezentował biało-czerwone barwy w kategorii do 92 kg. Podopieczny Mariusza Ziętka w dość pechowych okolicznościach pożegnał się z turniejem w La Nucii już po premierowej walce.

W 1/16 finału spotkał się z Shin Yoo Seungiem z Korei Południowej i po pierwszej rundzie prowadził wyraźnie u wszystkich pięciu sędziów (10-9, 10-9, 10-9, 10-8, 10-8). Mało tego, jego rywal był dwukrotnie liczony. Niestety zawodnik Ziętek Team został też dwukrotnie ukarany ostrzeżeniami, tracąc w ten sposób cenne punkty. Ostatecznie przegrał 1:3 (28-26, 27-27, 28-29, 27-28, 27-28).

Reprezentanci Polski wywalczyli w zawodach, które trwały do 27 listopada, dwa brązowe medale. Padły one łupem Weroniki Bochen (kat. +81 kg) i Bartłomieja Rośkowicza (kat. do 63,5 kg).