Na tureckim podium. Brązowy medal zawodnika Kruk Gym Kalisz

Dwóch przedstawicieli Kruk Gym Kalisz rywalizowało w silnie obsadzonym turnieju IFMA International Antalya Muaythai Open Cup 2022. Z tureckiej Antalyi brązowy medal przywiózł Adam Borowski.

W zmaganiach uczestniczyło ponad 750 zawodniczek i zawodników specjalizujących się w boksie tajskim, reprezentujących w sumie 31 krajów. Rywalizacja toczyła się na czterech ringach w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Reprezentacja Polski liczyła 14 przedstawicieli, w tym dwóch związanych na co dzień z Kruk Gym Kalisz.

W kategorii do 67 kg juniorów znakomicie spisał się Adam Borowski, który wywalczył brązowy medal. – Ćwierćfinałowa potyczka z przedstawicielem Palestyny przebiegała pod całkowite dyktando naszego zawodnika. Niestety w półfinale, po zaciętej walce, Adam przegrał minimalnie w rundach 1:2 z zawodnikiem z Turcji – relacjonuje Aleksander Kruk, trener Kruk Gym i zarazem szkoleniowiec polskiej kadry.

Drugi z jego podopiecznych, Maciej Ptak, wprawdzie medalu nie przywiózł, ale ze swojego występu może być usatysfakcjonowany. Wszak dla młodego i utalentowanego zawodnika był to debiut w imprezie międzynarodowej poza granicami kraju. A zajął w nim piąte miejsce w kategorii do 42 kg dzieci 12-13 lat. – W walce eliminacyjnej pokazał, że przyjechał po zwycięstwo. Jednak, pomimo wygranej w opinii obserwatorów, turecki werdykt nie był ani sprawiedliwy, ani prawdziwy, bo orzeczono triumf zawodnika gospodarzy. Maciek ostatecznie zakończył premierę w kadrze na bardzo dobrym piątym miejscu – wskazuje trener Aleksander Kruk.

Biało-czerwoni wywalczyli w Antalyi aż jedenaście krążków, co przełożyło się na dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju.

Dla zawodników Kruk Gym Kalisz był to ostatni w tym roku międzynarodowy start. W grudniu kaliszanie wezmą jeszcze udział w dwóch krajowych imprezach.