Pewny medal Kusza

Sebastian Kusz jest już pewny medalu mistrzostw Polski seniorów w boksie olimpijskim. Pięściarz KS Ziętek Team Kalisz awansował bowiem do półfinału kategorii wagowej do 86 kg.

Podopieczny Mariusza Ziętka jest tegorocznym młodzieżowym wicemistrzem Polski, a w Zabrzu, gdzie rozgrywany jest seniorski czempionat, zgarnie kolejny skalp. Reprezentant Polski wywalczy go w kategorii do 86 kg. W ćwierćfinale pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) Dawida Tkacza z Gardy Chojna i tym samym zameldował się w półfinale, w którym zmierzy się z Tomaszem Niedźwieckim (KKB RUSHH Kielce). Jeśli wygra w środę z brązowym medalistą mistrzostw Europy, to w finale najprawdopodobniej czeka go starcie z utytułowanym i faworyzowanym Jakubem Straszewskim (Champion Włocławek), z którym przegrał finał młodzieżowego czempionatu.

Dodajmy, że Sebastian Kusz jest jedynym przedstawicielem kaliskich klubów w 93. Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie olimpijskim.