Złota Prosna. Kaliskie triumfy w full contact (ZDJĘCIA)

Park rozrywki Jump Planet był areną zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full contact. Sobotnie zawody toczyły się pod dyktando reprezentantów Prosny Kalisz, ale sukcesy odnieśli też gospodarze z KS Ziętek Team.

Turniej może nie był licznie obsadzony, bo do rywalizacji przystąpiło 31 zawodniczek i zawodników, ale za to poziom finałowych pojedynków na pewno był wysoki. Zdominowali je przedstawiciele kaliskiej Prosny, którzy wygrali pięć z dziesięciu walk o złoto. W sumie podopieczni Konrada Parata zdobyli siedem medali.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli Nicola Kaczmarek (kat. do 56 kg), która z powodzeniem rywalizowała w wyższej kategorii wagowej, a także Jakub Janiszewski (kat. do 71 kg), Filip Szóstak (kat. do 75 kg), Oskar Dąbrowski (kat. do 81 kg) i Jan Matyjaszczyk (kat. do 86 kg). Po srebrny krążek sięgnął Artur Maury (kat. do 91 kg), a brąz dopisał do swojego dorobku Miłosz Grabowski (kat. do 86 kg).

Trzy medale padły natomiast łupem gospodarzy z KS Ziętek Team Kalisz. Młodzieżowymi wicemistrzami kraju zostali Weronika Stochniałek (kat. +70 kg) i Krystian Szczepaniak (kat. do 63,5 kg), a na ostatnim stopniu podium stanęła Maja Śnieg (kat. do 56 kg).

Zawody zorganizował KS Ziętek Team na czele z Mariuszem Ziętkiem. Przed finałami nagrodzono trzech jego podopiecznych, którzy w ostatnich miesiącach reprezentowali Polskę w imprezach rangi mistrzowskiej w boksie i kickboxingu. Aleksander Stawirej, Sebastian Kusz i Olaf Pera odebrali m.in. vouchery i sprzęt sportowy.

Współorganizatorami zmagań w Jump Planet byli Polski Związek Kickboxingu i Miasto Kalisz, a toczyły się one pod honorowym patronatem prezydenta Krystiana Kinastowskiego.