Z Pałacem za trzy punkty. Cenne zwycięstwo siatkarek Energa MKS (ZDJĘCIA)

W ostatnim w tym roku domowym spotkaniu siatkarki Energa MKS Kalisz pokonały OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1. Dla podopiecznych Marcina Widery to czwarta wygrana w trwającej kampanii TAURON Ligi. Dzięki niej awansowały w tabeli na piąte miejsce.

Poniedziałkowe starcie kaliska drużyna zaczęła z wysokiego C. Pierwszą partię wygrała do 13, dominując w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Kolejna odsłona była już bardziej wyrównana, ale też na swoje konto zapisały je gospodynie. Choć przegrywały 15:18, to odrobiły straty, a po ataku Aleksandry Rasińskiej i błędzie rywalek zwyciężyły do 23. Bydgoszczanki odbudowały się w trzecim secie, którego wygrały do 21. Ich grą dowodziła wtedy doświadczona rozgrywająca Magdalena Mazurek, która kilkanaście lat temu broniła barw kaliskich Winiar (podobnych akcentów było więcej, bo w podstawowej szóstce Pałacu wystąpiły Monika Gałkowska i Ewelina Żurowska, które w zeszłym sezonie występowały nad Prosną). To jednak wszystko, na co tego dnia było stać przyjezdne. W czwartej partii znów brylowały kaliszanki, które odskoczyły na 13:7 i już do końca utrzymywały kilkupunktowy dystans. Mecz zakończył się skutecznym blokiem w wykonaniu Karoliny Fedorek (25:20). Statuetkę dla MVP odebrała jej imienniczka, Karolina Drużkowska, która z dorobkiem 22 oczek była najlepiej punktującą siatkarką poniedziałkowej potyczki.

W tym roku kaliszanki raz jeszcze wybiegną na ligowy parkiet. W piątek, 23 grudnia, o godz. 19:00 zmierzą się na wyjeździe z #VolleyWrocław. Potem, po krótkiej świąteczno-noworocznej przerwie, pojadą do Łodzi na pucharowe starcie z Grotem Budowlanymi (3 stycznia, godz. 18:00).