Oparcie dyskusji na słowach pozytywnych i aspiracyjnych pomoże Ci poczuć się pewnie i pewnie podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej.
Używanie słów kluczowych podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Przedstawienie najlepszych odpowiedzi o sobie, swoim doświadczeniu zawodowym i umiejętnościach to tylko część procesu przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Ważna jest również wiedza o firmie. Możesz zacząć od przeczytania jej oficjalnej komunikacji, takiej jak strona internetowa firmy, media społecznościowe czy informacje prasowe. Zapoznaj się z historią firmy i jej podstawowymi wartościami, dowiedz się, jak wpisuje się w branżę i jakie działania charytatywne prowadzi. Zapoznaj się ze szczegółami opisu stanowiska, by móc łatwo przytoczyć słowa kluczowe i wyjaśnić, jak Twoje doświadczenie i umiejętności pasują do tego stanowiska suprofit.com
Mogę, będę
Zwroty takie jak "Mogę wnieść..." i "Zaoferuję swoje mocne strony w ten sposób..." pokazują, że jesteś pozytywnie nastawiony i pewny swoich talentów i zdolności, które wnosisz do firmy. Słowo "będę" oznacza przekonanie i zdolność. Pokazuje, że przemyślałeś temat i podszedłeś z zamiarem do swoich talentów i wkładu.
Nie mogę się doczekać
Jak tylko zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, możesz odpowiedzieć czymś w rodzaju: "Nie mogę się doczekać, żeby porozmawiać o tym, co mogę wnieść do waszej firmy". Jest to pozytywny i pełen nadziei język, który pokazuje, że masz zaufanie do swoich umiejętności. Następnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej możesz użyć go, by wyjaśnić aspekty pracy, które sprawią Ci przyjemność, lub wyjaśnić swój styl pracy.
Szanuję
Po zapoznaniu się z firmą możesz opisać rozmówcy konkretne aspekty dotyczące produktów, praktyk, różnorodności czy projektów firmy, które darzysz szacunkiem. Wyrażenie szacunku pokazuje, że zbadałeś firmę i pomaga Ci przekazać konkretne informacje, co może prowadzić do głębszej rozmowy na te tematy. Możesz też opisać mentorów lub liderów i cechy, które w nich szanujesz i starasz się naśladować.
Szansa
"Szansa" to słowo, które zarówno opisuje szanse, jakie otrzymałeś w przeszłości, by rozwinąć swoje umiejętności, jak i pokazuje możliwości i wdzięczność. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej często kojarzy się z ofertą pracy. Możesz mówić o przeszłych możliwościach i o tym, że jesteś podekscytowany perspektywą przyszłych możliwości.
Doświadczenie
Choć CV powinno zawierać informacje o doświadczeniu zawodowym, często jest skróconym podsumowaniem wielu zadań, które wykonałeś w trakcie swojej kariery. Jeśli to możliwe, podczas rozmowy kwalifikacyjnej dobrze jest opisać swoje obowiązki, projekty lub wyniki w kategoriach doświadczenia zawodowego. Mówienie "doświadczenie" może sprawić, że będziesz brzmiał jak osoba posiadająca wiedzę i kwalifikacje.
Napisz komentarz
Komentarze