Gorzki powrót do Areny. Siatkarki Energa MKS przegrały z Grotem Budowlanymi (ZDJĘCIA)

Po wyjazdowym maratonie siatkarki Energa MKS Kalisz wróciły do hali Arena. Z meczu z Grotem Budowlanymi Łódź muszą jednak najszybciej wyciągnąć wnioski. W niedzielny wieczór uległy bowiem rywalkom 0:3.

Na spotkanie w roli gospodarza kaliski zespół czekał od 6 stycznia. Do Areny podopieczne Marcina Widery wróciły po wyjazdowym maratonie, w trakcie którego zanotowały cztery zwycięstwa i jedną porażkę. Długo wyczekiwany powrót miał jednak gorzki smak, bo choć spragnieni siatkarskich emocji kibice po brzegi wypełnili trybuny hali na Dobrzecu, to obiekt ten opuszczali w minorowych nastrojach. Komplet punktów pojechał bowiem do Łodzi.

W pierwszym secie kaliszanki od początku musiały odrabiać straty (1:5) i mimo że w końcówce złapały z rywalkami kontakt (19:20), to ostatecznie uległy im 21:25. Drugi partia była najbardziej zacięta, a gospodyniom znów niewiele brakło do przychylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki zagrywkom Alicji Grabki i blokom Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej podopieczne trenera Widery wybroniły w tej odsłonie aż pięć piłek setowych (od stanu 19:24), ale po tym, jak zatrzymana została Aleksandra Rasińska, musiały pogodzić się z porażką 24:26. W trzecim secie gospodynie prowadziły 5:3, jednak były to miłe złego początki. W dalszej fazie partii dominowały łodzianki, które miały w swoich szeregach niesamowicie skuteczną Melis Durul. Atakująca z Turcji zdobyła 24 punkty i poprowadziła swój zespół do zwycięstwa 25:11, a w całym meczu 3:0.

Dla kaliskiej drużyny była to siódma w tym sezonie porażka. W tabeli TAURON Ligi zachowała wprawdzie piąte miejsce, ale szóste Budowlane zmniejszyły do nich dystans do trzech oczek. Kolejny mecz zespół z grodu nad Prosną rozegra w sobotę, 4 marca. O 19:00 spotka się na wyjeździe z Grupą Azoty Chemikiem Police.