Kaliskie medale w kick light

Kickbokserzy KS Ziętek Team i KS Prosna stawali na podium Mistrzostw Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w formule kick light. Licznie obsadzony turniej odbył się w Jarosławiu.

Mistrzem Polski w kategorii do 89 kg juniorów został Olaf Pera z KS Ziętek Team Kalisz. W półfinale pewnie wypunktował on Jakuba Kościelnika (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria). Natomiast w finale wygrał walkowerem z Jakubem Mielcarkiem (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra). Na trzecim miejscu w kategorii do 74 kg weteranów uplasował się Marek Mazur. Z kolei na piątej lokacie sklasyfikowano Igę Lebodę (kat. do 70 kg juniorek) i Marinę Ziętek (kat. do 65 kg juniorek).

Na ostatnim stopniu podium stanął ponadto Michał Janiszewski. Zawodnik Prosny rywalizował w kategorii do 63 kg juniorów. W drodze do półfinału wygrał trzy walki. Godnego siebie rywala znalazł dopiero przed samym finałem, w osobie Kacpra Popielewicza (Fight Point Biała Podlaska), któremu uległ na punkty. Na drugim pojedynku w tej samej kategorii udział w MP zakończył klubowy kolega Janiszewskiego, Patryk Konasiewicz. Z kolei tuż przed strefą medalową, po dwóch zwycięskich starciach, ze zmagań odpadł kolejny podopieczny Konrada Parata, Igor Jarczyński (kat. do 69 kg seniorów). Zwycięstwo i porażkę zanotował natomiast Maciej Bąk (kat. do 69 kg juniorów).

W turnieju rywalizowało 305 zawodniczek i zawodników z 74 klubów z całej Polski.